Iki kasmetinės konferencijos „TEDxVilnius 2014“ likus mėnesiui, jos organizatoriai atskleidžia vis daugiau detalių apie šį renginį. Naujausios žinios, kurios bene labiausiai rūpi vis dar svarstantiems ar verta apsilankyti konferencijoje, yra apie naujus pranešėjus. Šį kartą jų „TEDxVilnius“ komanda pristatė net 6.
Paklausus vienos iš renginio organizatorių bei „TEDxVilnius“ atstovės spaudai Rūtos Kruliauskaitės, kurie iš jų yra patys įspūdingiausi ir labiausiai verti dėmesio, ji tikino, kad negali išskirti nė vieno.
„Tai lygiaverčiai ir savaip įdomūs pranešėjai iš skirtingų veiklos sričių. Jei vertinti juos objektyviai – tai kiekvienas jų turėtų būti svarbiausias ir gauti atskirą dieną savo pranešimui“, – aiškino R. Kruliauskaitė.
Pirmasis iš naujai paskelbtų konferencijos pranešėjų yra Peteris Boydas. Jis – Richardo Bransono inicijuoto projekto „Carbon War Room“ pagrindinis kūrėjas ir strategas, kuris turi daug ką pasakyti apie gamtos ir apskritai mūsų planetos tausojimą.
Tarp pristatytų pranešėjų taip pat yra ir lietuvių. Viena jų – dr. Ieva Sliesoraitytė. Ši mokslininkė specializuojasi oftalmologijos bei elektros inžinerijos ir medicinos srityse. Jos darbai sulaukė didelio pripažinimo tiek užsienyje tiek ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, Lietuvos mokslų akademija ją apdovanojo net du kartus. Tai nestebina, kai paaiškėja, jog dr. Ieva Sliesoraitytė padeda regėjimo dovaną praradusiems žmonėms ir suteikia jiems galimybę vėl išvysti dienos šviesą.
Kitas lietuvis, kuris skaitys pranešimą konferencijoje „TEDxVilnius 2014“ – Paulius Lukas Tamošiūnas. Jis neapsiriboja vien biotechnologijų studijomis, bet taip pat aktyviai dirba visuomeniniais pagrindais. Jo pasiekimų sąraše yra jau trys mokslo konkursai, kuriuos jis pritraukė į Lietuvą, bei daugiau nei 20 įvairių su mokslu susijusių renginių. Jie, pasak Pauliaus, perduoda svarbią žinutę – „norintys keliauti po mokslo pasaulį, laboratoriją turi įkurti savo virtuvėje“.
Renginio metu bus kalbama ne tik apie žemiškus dalykus. Štai danas Kristianas von Bengtsonas, kurio aistra inžinerijai ir kosmosui jį buvo nuvedusi į NASA, paskatins pažvelgti į dangų. Pasirodo, jis, kartu su keliais kitais entuziastais, įkūrė nepelno siekiančią organizaciją „Copenhagen Suborbitals“. Jos tikslas – mėgėjų sukurta raketa į kosmosą iškelti žmogų. Įdomu, kaip jiems sekasi to siekti ir ar apskritai tai įmanoma?
Nuo mokslo – prie meno. Konferencijoje pasirodys ir multiinstrumentalistas Tomas Dobrovolskis. Jis pagarsėjo kaip naujų perkusinių instrumentų kūrėjas, kurio koncertai Izraelyje ir festivalyje „Burning Man“ (JAV) sulaukė daug dėmesio. Renginio organizatoriai sako, kad muzikantas konferencijos dalyviams atliks pačius geriausius savo kūrinius.
Kingsley Aikinsas – paskutinis iš ką tik pristatytų naujų „TEDxVilnius 2014“ pranešėjų. Jis yra kompanijos „Diaspora Matters“ vykdomasis direktorius. Vilniuje šis airis pasakos apie diasporos svarbą ir tai, kaip šalys, miestai ir kompanijos turėtų palaikyti ryšį su savo diasporą bei kaip turėtų būti kaupiamas socialinis kapitalas.
Išsamiau susipažinti su konferencijos pranešėjais galima „TEDxVilnius“ interneto svetainėje. Ten taip pat turėtų apsilankyti ir norintieji dar spėti užsiregistruoti į artėjantį renginį. Laisvų vietų, pasak organizatorių, jau beveik neliko, tad vos kelias dešimtis dar esančių bilietų gali gauti patys operatyviausi ir labiausiai motyvuoti, nes registracija vyks tik iki vasario 1 d.
Primename, kad konferencija „TEDxVilnius 2014“, kurios tema – „The Future Is Ours“, įvyks vasario 22 d.