Ketvirtadienį, sausio 9 dieną į kosmosą tarsi pagal vadovėlį, be jokių trikdžių iškilusi raketa „Antares“ pakėlė krovininę kapsulę „Cygnus“, kurioje, be kitų krovinių, yra ir Lietuvai brangus krovinys – pirmieji mūsų šalies specialistų sukurti palydovai „LituanicaSAT-1“ ir „LitSat-1“. O sekmadienį ši kapsulė buvo prijungta prie Tarptautinės kosminės stoties.
JAV kosmoso agentūra NASA suteikė galimybę tiesiogiai stebėti krovininės kapsulės ir stoties susijungimo procesą. 13:08 Lietuvos laiku astronautai, valdę TKS robotinę ranką „Canadarm“, sugavo „Cygnus“, o 15:06 prijungė kapsulę prie TKS liuko.
Raketos „Antares“ į orbitą iškeltoje krovininėje kapsulėje „Cygnus“ yra įgulai skirtas krovinys – maistas, atsarginės dalys, higienos priemonės, TKS gyvybės palaikymo sistemos dalys, įranga darbui atvirame kosmose ir mokslinė įranga.
Taip pat į kapsulę buvo sutalpinti mokinių eksperimentai, atrinkti vykdant NASA Kosminių skrydžių eksperimentų programą – talentingi vaikai tyrinės, kaip mikrogravitacijos sąlygos veikia kamienines ląsteles, aiškinsis, ar kosmose galima virti alų ir ieškos vaistų nuo vėžio.
Palydovus iš Tarptautinės kosminės stoties į atvirą kosmosą ketinama paleisti vasario 25-28 dienomis. Juos „išmes“ robotinė ranka, valdoma stotyje šiuo metu dirbančio japonų astronauto Koichi Wakata.
Informaciją apie galimas datas pateikusi JAV kompanija „Nanoracks“, kuri pagal sutartis ir organizuoja lietuviškųjų palydovų paleidimą, detalesnį tvarkaraštį žada tada, kai NASA peržiūrės stoties astronautų užimtumo grafiką.