Dar praėjusią savaitę „Youtube“ atnaujino savo sistemą „Content ID“. Pastaroji sukėlė nemažai problemų žaidimų apžvalgininkams, kurie gavo eilę skundų dėl autorių teisių pažeidimų jų kuriamose žaidimo apžvalgose. Be to, įspėjimus gauna netgi tie, kurie jokių autorių teisių savo vaizdo klipuose nepažeidė.
„Youtube“ vadovybė nusprendė atsakyti ir užplūdusią iš žaidimų apžvalgininkų ir pačių žaidėjų kritiką dėl naujos sistemos keliamų problemų. Publikuotame pranešime nesistengiama atsiprašyti, neketinama ir keisti kompanijos taikomos politikos.
„Kaip jau galėjote pastebėti, praėjusią savaitę įspėjimų, kuriuos gauna vaizdo klipų kūrėjai, skaičius padidėjo. Mes norėtume paaiškinti, kas vyksta, ir padėti keliais patarimais, kaip vėl gauti pinigų už savo nuostabius klipus.“
„Content ID“ – tai „Youtube“ sistema, kuri skenuoja vaizdo klipus ir ieško autorių teisių pažeidimų. Tai suteikia autorių teisių savininkams nuspręsti, ką jie nori su tokiais vaizdo klipais daryti. Nuo šiol sistema skenuoja daugiau kanalų, taip pat susijusias su medijos grupėmis (MCN, multi-channel network). To pasėkoje kai kurie kanalai, tarp jų ir žaidimų, ėmė gauti įspėjimus dėl muzikinio ir/arba vaizdinio turinio.“
„Turėkite omenyje, jog vienas vaizdo klipas gali pažeisti keletos autorių teisių, taigi galima gauti iš karto kelis įspėjimus“, – teigiama pranešime. „Youtube“ rekomenduoja vaizdo klipų kūrėjams atidžiau rinktis kitų kompanijų/vartotojų turinį, kadangi kiekviena kompanija turi savo autorių teisių apsaugos sistemą.
Ypatingai daug dėmesio „Youtube“ rekomenduoja skirti muzikai: daugumoje žaidimų yra galimybė išjungti garso takelį, tuo tarpu visi kiti garso efektai išlieka. Jei muzikinis fonas būtinas, rekomenduojama pasinaudoti „Youtube“ turima muzikinių kompozicijų biblioteka.
„Youtube“ politika, ieškant autorių teisių pažeidimų, turi aiškias priežastis, kadangi kompanija nuolat sulaukia teisminių ieškinių iš autorių teisių savininkų pusės. Tiesa, kai kurie ekspertai kalba, kad „Youtube“ demonstruojamas fanatizmas šioje srityje gali atnešti daugiau žalos, nei naudos.