Antrąją Vilniaus inovacijų forumo („Innovation Drift“) dieną dalyviai daugiausia dėmesio skyrė ekologinėms inovacijoms. Šia tema pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo Europos Komisijos, tarptautinių verslo bendrovių, nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Pagrindinis antrosios forumo dienos pašnekovas, sero Richardo Bransono bendražygis, organizacijos „Carbon War Room“, kovojančios su klimato kaita, vykdomasis direktorius Peteris Boydas pabrėžė, kad ekologinių inovacijų įgyvendinimas yra iššūkis, tačiau galimybių joms yra kiekviename verslo sektoriuje. „Yra pakankamai daug ekonomiškai pagrįstų ekologiškų sprendimų, mažinančių anglies dvideginio išmetimą“, – sakė P. Boydas. Jis pristatė savo vadovaujamos organizacijos projektus, kurių tikslas – mažinti anglies dvideginio išmetimą ir tausoti gamtinius išteklius pasauliniu mastu.
Diskusijoje dalyvaujantys verslo sektoriaus atstovai, kalbėdami apie tai, kiek dėmesio didžiosios pasaulio bendrovės skiria ekologinėms inovacijoms, kartu pabrėžė, kad pokyčiai šioje srityje turi būti daromi ir mikrolygiu. „Neabejokite – maža grupelė kūrybingų ir atsidavusių žmonių gali pakeisti pasaulį. Tiesą sakant, tik taip pasaulis ir keičiamas“, – kultūros antropologės Margaretos Mead mintį citavo P. Boydas.
„Didžiosios bendrovės nebegali rinktis, ar priimti tvarios plėtros sprendimus, – tai jau būtinybė. Tokie sprendimai kartu yra naujos galimybės verslui. Sėkmingos tvarios inovacijos turi būti pagrįstos mokslu, vartotojų elgsenos supratimu ir švietimu bei didinti naudą aplinkai“, – sakė diskusijos dalyvis Darius Sabaliūnas, pasaulinės kompanijos „Procter & Gamble“ Aplinkosaugos valdymo ir tvarumo skyriaus vadovas.
Kaip versle suderinamos ekologinės inovacijos ir verslo plėtra, kokia patirtis, diegiant žaliąsias inovacijas, būdinga skirtingiems regionams ir netgi skirtingiems žemynams – tokias temas toliau plėtojo Vilniaus inovacijų forumo pranešėjai ir diskusijų dalyviai.
Ekologinių inovacijų temą baigė sesija, kurioje Lietuvos ir kitų šalių verslininkai dalijosi sėkmės istorijomis. Šioje sesijoje savo patirtį kuriant „žaliąjį“ verslą pristatė nekenksmingų aplinkai šiaudinių skydų, skirtų namų statybai, gamintoja, lietuvių įmonė „Ecococone“, Danijos bendrovė, renovuojanti ir naujoms statyboms vėl panaudojanti senų pastatų plytas, „Rebrick Project“ ir kitos bendrovės, plėtojančios ekologiškus ir inovatyvius projektus.
Į Vilniaus inovacijų forumą susirinko daugiau kaip 600 dalyvių, atvyko per 100 pranešėjų iš įvairių pasaulio šalių. Forume nagrinėtos daugiau nei 10 temų, pranešėjai perskaitė keliasdešimt pranešimų, sudalyvavo keliolikoje diskusijų. Renginyje dalyvavo aukšti Europos Komisijos pareigūnai, inovatyviausių įmonių vadovai, pasaulio ir Lietuvos verslo ir mokslo lyderiai, viešojo sektoriaus atstovai. Diskusijas papildė mokslo ir technologijų paroda.
Vilniaus inovacijų forumą („Innovation Drift“) organizavo Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra. Forumas yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių. Forumas finansuotas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Informaciniai forumo partneriai: LRT, „Delfi“, IQ ir „The Lithuania Tribune“.