Didžiausio Europos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) renginio „ICT2013: Create, Connect, Grow“ („Informacinės ir ryšio technologijos 2013: kurti, jungti, augti“) atidaromojoje sesijoje garsųjį „Angry Birds“ žaidimą sukūrusios kompanijos „Rovio Entertainment Ltd“ vadovas Teemu SUILA pristatė Europos Sąjungos keitimo idėją. Pasak inovatoriaus ir verslininko, ES reikia „pikto ir inovatyvaus mentaliteto“.
„Mūsų kompanijoje sėkmė atėjo ne iš karto. „Angry Birds“ buvo jau 52 žaidimas, kurį sukūrėme – taigi, galima, sakyti, mums pavyko pasiekti tikslą tik per plauką. Tačiau mūsų vadovas nepaliaujamai investavo ir siekė sukurti tinkamą produktą. Tokio pikto, ryžtingos ir inovatyvaus požiūrio į tyrimus ir tikslus reikia Europai ir Europos Sąjungai. Reikia skirti finansavimą beprotiškoms idėjoms, kurios ims keisti ir judinti Europą“, – savo idėją pristatė verslininkas.
T. Suila teigė, kad Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes pažadėjo, jog programa „Horizon 2020“, turinti padidinti informacijos ir komunikacijų kuriamą naudą Europos piliečiams ir verslams, išsiskirs mažesniu biurokratizmu ir spartumu.
„Vykdant programą svarbiausia atkreipti dėmesį į pažangą įvairiose informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus srityse. N. Kroes sakė, kad bus stengiamasi vengti biurokratijos ir koncentruojamasi į svarbiausius dalykus, tokius kaip inovacijos, gerovė, jaunimo įdarbinimas. Juk mes dalyvaujame programoje ne tam, kad pildytume dokumentus.“
Garsus inovatorius taip pat negailėjo kritikos Europos Sąjungai. Šiuo metu dauguma tyrimų ir inovacijų yra skiriama pramoniniai ir akademinei sritims. Tačiau pamirštamos pažangios edukacinės sistemos, mažai dėmesio sulaukia sukuriami žaidimai. Mes, verslininkai ir inovatoriai, turime tai keisti. Reikia kurti inovatyvius, smagius, seksualius produktus. Progra „Horizon 2020“ turi kelti iššūkius, skatinti koherentiškumą ir konkurencingumą. Reikia siekti, jog būtų pradedama veikti. Geros idėjos turi materializuotis – ir čia pirmą žingsnį turi žengti ne Europos Komisija, bet mes. Suteikite mums šansą“, – naujoves siūlė ir rekomendavo kompanijos vadovas. Galiausiai verslininkas įvardijo, ką dar reikia keisti, kad ES plistų inovatyvumo dvasia i išvairdytos idėjos taptų realybe.
„Su Europos Komisija bendradarbiaujame ir siekiame kurti tokias politikos strategijas, kurios padėtų siekti užsibrėžtų tikslų. Tačiau svarbiausia užduotimi kol kas išlieka būtinybė keisti žmonių požiūrį: į inovacijas, bandymus, ieškojimus ir naujoves reikia žiūrėti ne tik kritiškai, kiek palaikančiai. To dar trūksta.“