Vytauto Didžiojo universitetas ir tekstinio turinio portalas „LingJob.lt“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią norinčiųjų universiteto studentų bei tyrėjų darbai bus publikuojami šiame portale. Taip siekiama plėsti verslo ir akademinės bendruomenės socialinį tinklą, kuriame studentai galės save pristatyti verslui, užmegzti kontaktus su potencialiais darbdaviais, gauti praktikos vietą, o verslas – rasti gabių studentų ar čia pat jiems pasiūlyti papildomo darbo.
„Kurti glaudesnius ryšius tarp universiteto ir įmonių padės ir tai, jog platformoje studentai gali susikurti asmeninius profilius – virtualius CV, įkelti universitete atliktus darbus ir tokiu būdu padėti verslo atstovams susipažinti su jų kompetencijomis bei išsirinkti būsimus darbuotojus. Toks studentų ir jų darbų matomumas skatins užduotis atlikti geriau, tyrimus labiau pritaikyti prie verslo poreikių, ugdys gebėjimą iškomunikuoti save, pristatyti savo tikslus ir siekius, kas apskritai prisidės prie studijų kokybės gerėjimo.
Dažnai iškyla problema, kai studentai neturi praktikos – tuomet darbdaviai renkasi pagal pirmą arba antrą pokalbį, ko kartais nepakanka. Šis portalas padės jiems suprasti, ar studentas iš tiesų studijavo, ar studentavo. Pavyzdžiui, jei informacinių technologijų įmonei reikalingas studentas, turintis šios srities žinių, bet jis neturi praktikos, jie gali pasižiūrėti jo darbus – įvertinti, kokias kompetencijas jis įgijo universitete“, – sakė „LingJob“ direktorius Artūras Starovoitovas.
Portale taip pat skelbiami papildomo darbo pasiūlymai, kviečiantys studentus atlikti įvairius tekstų rašymo darbus įmonėms – pavyzdžiui, versti iš anglų kalbos arba rašyti paieškos sistemoms optimizuotus (SEO) straipsnius. Tai pirmasis tokio pobūdžio tinklalapis Lietuvoje. Per mėnesį jame pateikiama apie 300 darbo skelbimų.
VDU Mokslo prorektoriaus prof. Juozo Augučio teigimu, šia sutartimi universitetas ir toliau stiprina ryšius su verslu, siekia leisti studentams realiai prisidėti prie verslo – jau steigiamas naujas VDU verslumo centras, kuris sieks priartinti verslą prie studijų proceso, skatins bendradarbiavimą su įmonėmis, didins įmonių indėlį į studijas, o tuo pačiu universiteto indėlį ugdant verslumo įgūdžius.
„Verslumo intensyvumas Lietuvoje ir įkurtų įmonių skaičius, ypač mažų ir vidutinių, ženkliai atsilieka ne tik nuo Europos vidurkio, bet ir nuo kaimyninių šalių. O mūsų absolventų įsidarbinimas tiesiogiai priklauso nuo šių veiklų. Manau, kad visi universitetai tą supranta, todėl tikiuosi, kad tokių iniciatyvų matysime ir daugiau“, – sakė prof. J. Augutis.
„LingJob“ siekia sukurti tokią platformą, kurioje tiek studentai, tiek verslas galėtų nevaržomai bendrauti, keistis informacija ir kurti abiem pusėm naudingus santykius. Visgi portalo administratoriai netoleruos plagijavimo, galimų neteisėtų baigiamųjų studijų darbų rašymo ar užsakymų. Tuo tarpu studentų ir tyrėjų intelektualinė nuosavybė yra apsaugoma atskiromis sutartimis dėl jų darbų panaudojimo.