Spalio 15–16 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ pirmą kartą Lietuvoje buvo surengta „Enterprise Europe Network“ metinė konferencija. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su Europos Komisija bei Konkurencingumo ir inovacijų vykdomąja įstaiga, į rengiamą konferenciją sukvietė daugiau kaip 750 dalyvių iš 49 šalių. Šis renginys buvo įtrauktas į Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių sąrašą.
Kiekvienais metais „Enterprise Europe Network“ metinės konferencijos rengiamos toje šalyje, kuri pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai. Lietuvoje šį renginį organizavo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su Europos Komisija bei Konkurencingumo ir inovacijų vykdomąja įstaiga EACI (angl. Executive Agency for Competitiveness & Innovation). Šiais metais konferencijoje Vilniuje dalyvavo 750 dalyvių iš 49 šalių.
Konferenciją atidarė ir dalyvius pasveikino Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų prezidentas Vaclovas Kontrauskas. Lietuvos Respublikos ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas prisidėjo prie dalyvių sveikinimo, pabrėždamas šios konferencijos ir „Enterprise Europe Network“ svarbą Lietuvos smulkiesiems ir vidutiniams verslams. Joanna Drake, Europos Komisijos Įmonių ir pramonės generalinio direktorato direktorė savo kalba užbaigė konferencijos sveikinamąją dalį.
Antverpeno vadybos mokyklos dekanas prof. dr. Patrick Kenis skaitė pagrindinį konferencijos pranešimą „Ar tinklas gali Europos smulkujį ir vidutinį verslą padaryti konkurencingesnį“, akcentuodamas įvairių organizacijų ir tinklo tarpusavio bendradarbiavimą kaip pagrindinį sėkmingos „Enterprise Europe Network“ organizacijos veiklos variklį.
Konferencija buvo suskirstyta į keturias veiklų zonas, kuriose dalyviai turėjo galimybę:
- pristatyti sektorinių grupių įmones bei rasti joms verslo partnerius kitose šalyse
- komunikuoti tarpusavyje apie „Enterprise Europe Network“ tiekiamų paslaugų matomumą regionuose ir pasaulyje
- vystyti idėjas, siekiant padėti įmonėms didinti konkurencingumą ir plėtrą užsienio rinkose
- dalintins gerosios praktikos pavyzdžiais.
Kiekvieną konferencijos dieną vyko intensyvios diskusijos darbo grupėse, verslo kontaktų mugėje buvo pristatytos kiekvienos šalies „Enterprise Europe Network“ konsorciumams priklausančios įmonės kitų šalių partneriams. Įvyko daugiau kaip 700 dvišalių susitikimų. Dvi dienas trukusios konferencijos baigiamoji sesija prasidėjo dar šiais metais vyksiančių verslo misijų į Izraelį ir Portugaliją aptarimu.
„Enterprise Europe Network“ tinklo partneriai buvo kviečiami prisidėti raginant įmones dalyvauti šiose misijose. Konkurencingumo ir inovacijų vykdomosios įstaigos direktorius Patrick Lambert tęsė baigiamąją sesiją, apžvelgdamas konferencijos rezultatus, akcentuodamas „Enterprise Europe Network“ tinklui atsirandančias naujas galimybes ir naujus tikslus 2014–2020 m. Europos Komisijos Įmonių ir pramonės generalinio direktorato MVĮ rinkų prieigos padalinio vadovas Peter Wragg kartu su kitais svarbiais Europos Komisijos Įmonių ir pramonės generalinio direktorato, mokslinių tyrimų ir inovacijų organizacijų atstovais apžvelgė tinklo ateities strategijas, galimybes bei kartu su kitais konferencijos dalyviais aptarė „Enterprise Europe Network“ tinklo veiklos klausimus.
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai iškilmingai perdavė „Enterprise Europe Network“ metinės konferencijos estafetės lazdelę Turino prekybos rūmams (Italija).