Ketvirtadienį Europos Parlamentas patvirtino direktyvos pataisas, kurios nuo 2016-ųjų vasario mėn. draudžia naudoti kadmį nešiojamų belaidžių prietaisų – tokių kaip grąžtai, elektriniai atsuktuvai bei pjūklai – baterijose ir akumuliatoriuose. Parlamentas taip pat uždraudė naudoti gyvsidabrį rankinių laikrodžių, klausos aparatų ir panašių nešiojamų prietaisų baterijose.
Esama direktyva jau draudžia rinkoje naudoti nešiojamas baterijas ir akumuliatorius, kurių daugiau kaip 0,002 proc. svorio sudaro kadmis, tačiau numato išimtis tam tikriems nešiojamiems belaidžiams prietaisams, tokiems kaip grąžtai, elektriniai atsuktuvai arba pjūklai. Europos Parlamentui nusprendus, šios išimtys baigs galioti 2016-ųjų sausio 31 d. Tam ketvirtadienį pritarė 578 EP nariai, nepritarė 17, o susilaikė 5. Dėl šio pakeitimo jau neformaliai sutarta su ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių jam įsigalioti.
Kai draudimas įsigalios, nikelio ir kadmio (NiCd) baterijos bus leidžiamos naudoti tik avarinėse (kaip antai signalizacijos) bei apšvietimo sistemose, taip pat medicinos įrangoje. Kituose prietaisuose jos turės būti pakeistos ličio jonų (Li-Ion) ar panašiomis baterijomis. Rinkoje jau esamas baterijas ir akumuliatorius bus galima naudoti tol, kol baigsis jų atsargos. Gamintojai bus įpareigoti kurti tokius prietaisus, iš kurių galima lengvai išimti baterijas ir akumuliatorius.
Pagal ES cheminių medžiagų reglamentą kadmis, kuris yra nuodingas ir sukelia vėžį, jau dabar uždraustas naudoti juvelyriniuose dirbiniuose, litavimo lazdelėse ir plastikuose.
EP taip pat įtraukė į direktyvą draudimą naudoti gyvsidabrį mažose nešiojamų prietaisų baterijose, nes jos dažnai išmetamos kartu su buitinėmis atliekomis ir užteršia aplinką.