„App Camp“ jau tapo vienu laukiamiausių Baltijos šalių mobiliųjų programėlių kūrėjų renginiu. Šiemet jis startuos rugsėjo 27 dieną ir dalyviams išdalins prizų už daugiau nei 40 tūkst. Lt.
Jau ketvirtus metus iš eilės šis renginys suburs Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų Europos šalių programėlių kūrėjus bei tiesiog žmones, turinčius puikių idėjų bei norinčius įgauti naujų įgūdžių. Visą savaitgalį jie kurs mobiliąsias programėles ir vystys savo verslo ar socialines idėjas bei varžysis dėl „Microsoft“, „Nokia“, „Omnitel“ ir kitų partnerių įsteigtų prizų. Pernai „App Camp“ dalyvavo daugiau nei 450 dalyvių iš 12 pasaulio šalių, kurie per 48 valandas sukūrė beveik 60 naujų mobilių programėlių. Šiemet renginyje laukiama daugiau nei 500 dalyvių iš įvairiausių pasaulio šalių.
Šiais metais pagrindiniai renginio rėmėjai yra „Microsoft“, „Nokia“ ir jau tradiciniu rėmėju tapę „Omnitel“, kurių iniciatyva 2010 metais ir buvo surengtas pirmasis „App Camp“ renginys. Nors didelė dalis nominacijų bei prizų bus susiję su „Windows Phone“ ir „Windows 8“ operacinėmis sistemomis, kiti kūrėjai taip pat neliks pamiršti. Geriausia „App Camp 2013“ programėlė bus renkama neatsižvelgiant į programėlės platformą. Ją sukūrusi komanda bus apdovanota „Omnitel“ įsteigtais „Apple iPhone 5“, „Nokia Lumia 1020“ ir „Samsung Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais.
Kitose nominacijose mobiliųjų programėlių kūrėjai galės laimėti AppCampus.fi įsteigtą piniginį tūkstančio eurų prizą, „Nokia Lumia 925“ išmaniuosius telefonus, „Lenovo“ ir „Acer“ planšetinius kompiuterius, „Nokia“ bevielius garsiakalbius, 500 dolerių vertės „AdDuplex“ reklamos paslaugas, „BZN start“ žurnalo metines prenumeratas bei knygas iš Britų tarybos. Dalyviai taip pat yra kviečiami spręsti verslo ir socialines problemas, kurias iškėlė Britų taryba bei įmonė „Pušku Pušku“. Įgyvendinę specialias užduotis dalyviai gali laimėti 2 tūkst. Lt vertės ir didesnius piniginius prizus.
Renginio dalyviai galės pasiklausyti programėlių rinkos profesionalų iš užsienio. Švedijos Ambasada Lietuvoje pristato pagrindinį renginio pranešėją Tommy Palmą, kuris papasakos apie savo sėkmę kuriant itin populiarų žaidimą „Candy Crush Saga“ ir dirbant mobiliųjų socialinių žaidimų kūrimo kompanijoje „King“. O sekmadienį kalbės Anatoly Ropotovas, „innoWate“ žaidimų studijos vadovas. Taip pat visi dalyviai turės galimybę pabendrauti su įspūdingą patirtį sukaupusiais mentoriais, tarp kurių bus iš Jungtinės Karalystės atvykęs Paulas Wilshaw, Suomijos aukštųjų technologijų specialistas Willas Cardwellas ir startuolių bei IT verslo plėtros specialistas Samuelis Pavinas.
Kaip ir pernai, šiemet „App Camp“ siūlo paruošiamąjį paskaitų ciklą truksiantį visą rugsėjį. Jo metu dalyviai galės išgirsti apie mobiliųjų programėlių kūrimo, dizaino ir kitus ypatumus.