Visiems jau seniai žinoma, kad priklausomybė nuo socialinių tinklų kartais būna stipresnė nei nuo alkoholio ar rūkymo. Ją lydi FOMO (Fear of Missing Out trumpinys) tai yra, baimė praleisti ką nors svarbaus. Nepatikrinę pašto, neapsilankę savo socialiniuose tinkluose jūs rizikuojate praleisti svarbias naujienas, draugų atnaujinimus, savo pranešimų įvertinimą, komentarus ir t. t.
Ir ši priklausomybė apima vis daugiau žmonių. Naujas tyrimas, kurį atliko svetainė MyLife.com parodė, kad 56 proc. apklaustųjų bijo praleisti įvykius, naujienas ir svarbius statusų atnaujinimus tada, kai neturi galimybės prisijungti prie tinklo.
Daugelis žmonių sutinka atsisakyti savo kitų blogų įpročių, kad tik galėtų likti prisijungę prie savo socialinių tinklų. Apie 26 proc. respondentų teigė, kad jie pakeistų savo įpročius, tokius, kaip rūkymas ar realybės šou žiūrėjimą dėl prieigos prie socialinių tinklų svetainių.
Toje pačioje ataskaitoje skelbiama, kad 51 proc. vartotojų dabar aplanko socialinius tinklus dažniau, nei tai darydavo prieš dvejus metus. 27 proc. dalyvių pripažino, kad jie prisijungia prie socialinių tinklų iš karto, kai tik atsibunda.
Socialinių tinklų skaičius, kuriais žmonės naudojasi, nuolat didėja. 42 proc. tyrimo dalyvių naudojasi daugiau nei vienu socialiniu tinklu, o 18–34 metų amžiaus grupėje tokių yra 61 procentas.
Tuo pačiu mažėja vartotojų, kurie norėtų padaryti pertrauką arba visai atsisakytų naudotis socialiniais tinklais. Jei pernai tokių vartotojų buvo 52 proc., tai šį kartą jų pasirodė tik 24 procentai. Kodėl? Labiausiai tikėtina, kad dėl FOMO.