Panašu, jog incidentas su Edvardu Snoudenu (Edward Snowden) atvėrė tikrų tikriausią Pandoros skrynią, ir dabar sensacingi pranešimai apie įvairių šalių specialiųjų tarnybų taikomas priemones dygsta tarsi grybai po lietaus. Eilinę sensacingą naujieną publikavo leidinys „The Telegraph“. Pranešama, jog D. Britanijos policija pasienio punktuose turi pilną teisę be jokių paaiškinimų paimti iš turistų jų mobiliuosius telefonus ir kopijuoti iš jų asmeninę informaciją.
Visa tai, aišku, bandoma pateisinti kova su terorizmu (kur gi be jo mūsų dienomis). Dar daugiau, iš D. Britanijos sieną kirtusių žmonių telefonų paimti privatūs duomenys gali būti saugoma tiek ilgai, kiek tai bus reikalinga teisėsaugos organams. Kitais žodžiais tariant, dokumentai, kontaktų ir skambučių sąrašai bei kita informacija iš jūsų telefono gali lengvai patekti į specialiųjų tarnybų serverius. Teisėsaugos institucijų pareigūnai atsisakė pateikti statistiką, kiek žmonių kasmet pasmerkiama tokiai žeminančiai (ir žmogaus teises į privatų gyvenimą pažeidžiančiai) procedūrai.
Žmogaus teisių gynėjai iki šiol nesuvokia, kaip 2000 metais priimtas kovos prieš terorizmą įstatymas, kuriuo ir remiamasi, paimant privačius duomenis iš telefonų, atitinka tai pačiai asmeninio gyvenimo neliečiamumo ir nekaltumo prezumpcijai. Bet juk tai tokie niekai, kai už kiekvieno kampo mūsų tyko teroristai… Kad ir kaip toli būtų pažengusi demokratija, net ir šiandien garsus anglų rašytojas Džordžas Orvelas turėtų apie ką rašyti.