Nuo birželio 25 d. visiems, turintiems idėjų dėl verslo kūrimo, kuris grindžiamas inovacijomis ir naujausiomis technologijomis, atveria duris „Idėjų bankas“. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia idėjų konkursą dėl naujų technologinių įmonių steigimo.
„MITA pradedamas naujas Ūkio ministerijos finansuojamas projektas „Technostartas“ orientuotas į asmenis, turinčius inovatyvių ir išskirtinių idėjų, tačiau neturinčius patirties veiklose, susijusiose su įmonių steigimu, valdymu bei produktų pateikimu į rinką“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.
„Mūsų agentūra skatina jaunimą, tyrėjus, mokslininkus, kurie universitetuose sukaupę naudingų žinių, realizuoti idėjas praktiškai. Norime ugdyti gebėjimus kurti aukštųjų technologijų verslą. MITA per vienerius metus jau padėjo įsisteigti 17 pradedančiųjų („start-up“) įmonių. Projekto „Technostartas“ dėka iki 2015 m. bus įsteigta ir sėkmingai veiklą vykdys dar 45“, – teigia MITA direktorius Arūnas Karlonas.
Naujų technologinių įmonių steigimas ir įėjimas į rinką augančios globalios konkurencijos sąlygomis tampa sudėtingu ir vis daugiau žinių reikalaujančiu procesu. Anot A. Karlono, smulkusis verslas, susiduria ne tik su žinių trūkumu apie rinkas, potencialius partnerius ir verslo plėtrą, bet ir lėšų stoka naujoms idėjoms įgyvendinti, patalpoms įsigyti ir efektyviam produkto pristatymui sukurti. Todėl reikalinga parama technologiniams verslams, nes jie turi didžiausią potencialą generuoti aukštą pridėtinę vertę tiek pajamomis, tiek kuriamomis aukštos kvalifikacijos darbo vietomis.
Fiziniai asmenys, siekiantys gauti paramą naujo technologinio verslo kūrimui, idėjas konkursui turi pateikti iki š. m. rugsėjo 10 d. užpildydami supaprastintos formos paraišką MITA interneto svetainėje.
Idėjos bus vertinamos pagal šiuos kriterijus: naudą vartotojui, ar naujas produktas, paslauga, technologija turės pakankamą vartotojų ratą (išskirtinę orientaciją į eksporto rinkas), idėjos inovatyvumą, išskirtinumą ir originalumą, realią galimybę ją įgyvendinti, finansinį pagrindimą ir komercinį potencialą. Kiekvieną idėją vertins ne mažiau kaip du kompetentingi išorės ekspertai: vienas iš verslo, o kitas – iš mokslo sektoriaus.
Atrinktų idėjų teikėjai privalės per vieną mėnesį įsteigti įmonę, kuriai bus suteiktas pirmųjų įmonės veiklos metų inkubavimo paslaugų krepšelis viename iš šių miestų – Vilniuje (Šiaurės miestelio technologių parke), Kaune (KTU regioniniame mokslo parke) ar Klaipėdoje (Klaipėdos mokslo ir technologijų parke). Atsižvelgiant į tai, kad pradedantieji verslininkai neišvengiamai daro klaidų, jiems bus priskirti patyrę versle mentoriai, kurie profesionalių konsultacijų dėka šių klaidų kiekį sumažins bei užtikrins spartesnį naujo produkto patekimą į rinką.