2008 metais NASA nusprendė į kosmosą išsiųsti vieną iš šiuolaikinio meno šedevrų – „The Beatles“ 1969 metų dainą „Across the Universe“. O praėjus penkeriems metams kosmoso erdvėmis ruošiasi sklisti vienas iš šiuolaikinio interneto pamatų – animuota .gif formato rinkmena.
Žinutę antradienį išsiųs gigantiškas radijo siųstuvas – tai bus pirmas projekto „Lone Signal“ veikimo etapas. Projekto tikslas – susisiekti su nežemiškomis civilizacijomis, rašo „The Verge“.
Rinkmena bus siunčiama link planetos Gliese 526 – tai yra potencialiai gyvenama planeta, nuo mūsų nutolusi „tik“ 17,6 šviesmečių atstumu. Taigi, žinutė šios planetos paviršių turėtų pasiekti 2031 metais.
![Į artimiausią potencialiai gyvenamą planetą mokslininkai siųs animuotą .gif rinkmeną Į artimiausią potencialiai gyvenamą planetą mokslininkai siųs animuotą .gif rinkmeną](http://www.elektronika.lt/_sys/storage/2013/06/19/2.gif)
Animuotoje rinkmenoje matomas plinkantis vidutinio amžiaus vyras, besikasantis savo ausį. Rinkmenos pavadinimas – „Žmonės stebi skaitmeninį meną“. „Lone Signal“ pirmam duomenų perdavimui pasikvietė konceptualaus meno atstovą ir šios .gif rinkmenos autorių Kimą Asendorfą.
O jeigu jus išgąsdino, kad nežemiška civilizacija pagal tokią rinkmeną susidarys labai jau prastą nuomonę apie mūsų civilizaciją – stokite į eilę. Už nedidelę kainą „Lone Signal“ priims ir jūsų žinutę, kuri bus ištransliuota į kosmoso erdves.