Vilniuje vykusiame Virtualizacijos simpoziume IT specialistai iš visos Europos diskutavo apie virtualizacijos, debesų kompiuterijos, mobilumo keliamus iššūkius ir teikiamas galimybes verslui, viešajam sektoriui ir namų vartotojams.
Simpoziume savo naujausius sprendimus, pasiekimus, paslaugas, požiūrį į virtualizaciją ir debesų kompiuteriją, jų perspektyvas pristatė 15 IT įmonių: „VMware“, EMC, „Dell“, HP, „Veeam“, IBM, „Samsung“ ir kitos. Išgirsti naujausių IT tendencijų susirinko per 300 dalyvių.
Pasak EMC direktoriaus Baltijos šalims Sergejaus Butenko, informacinių technologijų laukia devintoji pokyčių banga – tai programine įranga pagrįsti duomenų centrai. „EMC, „VMware“ ir kitos didžiosios IT kompanijos jau mato tradicinių technologijų pabaigą ir naujos IT eros pradžią. Eros, kurioje techninė įranga nebetenka prasmės – viską lemia programinė įranga“, – sako jis.
„HP nuomone, šiuo metu svarbiausios IT rinkos tendencijos yra debesų kompiuterija, programine įranga pagrįsti duomenų centrai ir konsoliduota infrastruktūra, – tvirtina HP atstovas Rhys Austin. – Debesų technologijos atveria daugybę pasirinkimo galimybių. Gali susikurti savo privatų debesį, gali naudotis viešuoju ar hibridiniu.“ Jam pritarė Tony Wand, „Dell“ Verslo vadybos grupės vadovas: „Nėra vieno kelio į debesį. Tai kelionė, priklausanti nuo daugybės dalykų: kokioje šalyje klientas yra, kokios technologijos jam prieinamos, kokie yra jo tikslai.“
„Virtualizacijos ir debesų kompiuterijos nauda jau nekelia jokių abejonių. Tai taupo laiką, serverių užimamą vietą ir pinigus. Mūsų kuriami produktai yra optimizuojami dirbti virtualioje aplinkoje ir padeda išnaudoti visus galimus virtualizacijos pranašumus“, – tvirtina Markus Kujala iš „NetApp“. „Debesų kompiuterija ištrina ribas tarp didelio ir mažo verslo, – tvirtina Modestas Ancius, „Baltnetos komunikacijų“ Rinkodaros skyriaus vadovas. – Sprendimai, kurie anksčiau buvo prieinami tik didelėms korporacijoms, dabar įkandami ir nedidelėms įmonėms – debesų kompiuterija leidžia nieko nelaukiant turėti tokius IT infrastruktūros pajėgumus, kokių reikia tą akimirką. IT ištekliai neberiboja šiuolaikinio verslo.“
Virtualizacijos simpoziume viešėjusi IT bendrovės „Veeam“ komanda tvirtino, kad sparčiai besivystančios technologijos, didėjantys duomenų kiekiai – tai ne tik nauda, bet ir tam tikri iššūkiai verslui: saugumas, atsarginio kopijavimo kaina ir sudėtingumas. „Naujausios technologijos keičia ir saugumo sampratą, – sako Artūras Jankauskas, „Trend Micro“ atstovas. – Vis dar yra manančių, kad norint apsaugoti savo įmonės duomenis užtenka įsidiegti antivirusinę programą. Gal to ir pakako prieš 10 metų, bet IT pasaulis per tą laiką labai pasikeitė, pasikeitė ir galimų pavojų pobūdis. Anksčiau reikėjo saugotis nuo mokinukų, kurie su elektroniniais laiškais paleisdavo nesudėtingus virusus. Dabar jau kalbame apie pramoninį šnipinėjimą, į konkretų taikinį nukreiptas atakas, slaptą įsiskverbimą į įmonės infrastruktūrą, kurio ilgą laiką galima net nepastebėti.“
Virtualizacijos simpoziumo metu geriausio „VMware“ Baltijos šalių parnerio apdovanojimas buvo įteiktas kompanijai „iPro“. „Negaliu sakyti, kad šis apdovanojimas mus labai nustebino, – sako „iPro“ Lietuvos padalinio vadovas Arūnas Stankevičius. – Per praėjusius metus mūsų „VMware“ produktų pardavimai stipriai išaugo – beveik dvigubai. Tikimės tokį lygį išlaikyti ir ateityje.“
Jau septintąjį kartą Baltijos šalyse rengiamas Virtualizacijos simpoziumas tarp IT specialistų nepraranda savo populiarumo. Pasak „VMware“ atstovų, tai natūralu – juk virtualizacija ir debesų kompiuterija vis dar didžiausi IT vadovų prioritetai.