Kaip ir knygynai ar muzikos įrašų parduotuvės, bankai ateityje persikels į virtualią erdvę, o mokėjimo kortelės, kaip ir grynieji pinigai, išnyks, mano „Swedbank“ valdybos pirmininkas Antanas Danys.
„Prisiminkite, kada paskutinį kartą pirkote muzikos fizinėje parduotuvėje ir mokėjote grynais? Mes turėjome fizines prekes ir fizines parduotuves, dabar mes turime skaitmenines prekes ir skaitmenines parduotuves. Kodėl turėtume tikėtis, kad tas pats neatsitiks bankams?“, – progreso konferencijoje „Login 2013“ klausė A. Danys. Pasak jo, 2001 m. „Swedbank“ klientai internete atlikdavo 20 proc. bankinių operacijų, o dabar – 98 procentai.
Net neišsivysčiusiose šalyse, kuriose internetas nėra plačiai paplitęs, galima bankines operacijas atlikti skaitmeniniu būdu – ten tam yra naudojamos paprastais mobiliais telefonais siunčiamos SMS žinutės, pasakojo A. Danys.
Nors daug svarstoma, ar ir kada išnyks grynieji pinigai, A. Danys, skatina galvoti, kada išnyks mokėjimo kortelės.
„Mokėjimo kortelių neliks, taip pat kaip ir grynųjų“, – sako bankininkas. Tą rodo tokios atsirandančios technologijos, kaip galimybė mokėti telefonu arba, pavyzdžiui, skanuojant žmogaus akies tinklainę.
„Bankai yra įpareigoti sekti tendencijas, – sakė A. Danys. – O naujos technologijos iškels naujų iššūkių.“
Vienas jų – duomenų apsauga. Bankų operacijoms persikeliant į virtualią erdvę, bankininkams bus prieinama vis daugiau duomenų. Juos reiks išmokti ne tik panaudoti, bet ir apsaugoti, mano „Swedbank“ vadovas.
„Daug kas sako, kad bankai išnyks, jie bus integruoti į elektronines parduotuves. Tačiau aš manau, kad konkurencingais išliks tik tie bankai, kurie mokės rūpestingai elgtis su duomenimis. Kaip mama – ji daug apie jus žino, bet niekam to nepasakoja“, – prognozuoja A. Danys.