Sparčiai Lietuvoje plintantys elektroniniai mokinių pažymėjimai įgauna vis daugiau galimybių – tėvai, panorėję gauti informaciją apie tai, ar vaikas pasiekė ugdymo įstaigą ir kada ją paliko, nuo šiol galės nesudėtingai šia paslauga naudotis.
Tokią galimybę teikia įmonės „ID4S“ ir UAB „E – verslo klasteris“ bendras projektas, jau pradėtas įgyvendinti ir balandžio 4 – ąją pristatytas Jonavoje, sakoma bendrovės „E – verslo klasteris“ pranešime. Įmonė „ID4S“ naujos kartos daugiafunkciniais mokinio pažymėjimais šalies ugdymo įstaigas sudomino šių metų sausį. „Mūsų partneriai – „E – verslo klasteris“ – padeda įdiegti papildomas dokumento fukcijas“, – sakė įmonės „ID4S“ vadovė Agnė Zalanskaitė.
Anot jos, daugelyje Lietuvos mokyklų auklėtiniams vis dar išduodami popieriniai mokinio pažymėjimai, kuriuos per maždaug trejus metus turėtų išstumti daug funkcionalesni elektroniniai. Pirmiausia jais domimasi tose mokyklose, kuriose įrengti vaikų saugumą užtikrinantys turniketai. Juos patobulinus įmanoma įrengti sistemą, kuri, moksleiviui net neištraukus pažymėjimo, nuotoliniu būdu fiksuotų, jog jis kuprinėje yra.
Duomenys apie tai, jog vaikas įžengė į ugdymo įstaigą, iškart būtų peduoti kompiuterinei sistemai, saugančiai informaciją, kokios pamokos konkrečiai kuriam mokiniui vyksta, kada prasideda ir baigiasi. Jei elektroninio pažymėjimo savininkas be pateisinamos priežasties anksčiau paliktų mokyklą apie tai SMS žinute iškart būtų informuojami jo tėvai. „Dėl laiko stokos mokytojai ne visuomet informuoja tėvus apie pamokose nepasirodžiusią jų atžalą. Taip pat ne visi gimdytojai reguliariai pažiūri į elektroninį dienyną.
Naujoji sistema informacijos perdavimą tėvams paspartins“, – sakė UAB „E – verslo klasteris“ vadovas dr. Albinas Bačiliūnas. Skelbiama, kad tarp dviejų įmonių užsimezgęs bendradarbiavimas leis į mokinio pažymėjimus įdiegti dar daugiau funkcijų. Jie bus ne tik patikimi asmens tapatybės nustatymo dokumentai, bet ir elektroniniai transporto bilietai ar elekroninės „piniginės“.
Tėvai per internetinės bankininkystės sistemas galės papildyti sūnaus ar dukros pažymėjimą norima suma ir stebėti, kur lėšos buvo išleistos – atsiskaitant valgykloje, bibliotekoje už kopijavimo paslaugas, mokyklose esančiuose pardavimų automatuose įsigyjant užkandžius bei gėrimus.
Nuo 2013 m. sausio Lietuvos mokyklose jau išdalinta apie 10 000 elektroninių pažymėjimų. Pasak A. Zalanskaitės, vienas jų kainuoja 20 litų ir galioja ketverius metus. Už pažymėjimų gamybą ir adaptavimą konkrečiam vaikui apmoka jo tėvai.