Nors nemažai asmeninių kompiuterių vartotojų ir entuziastų su nekantrumu laukia „Haswell“ mikroarchitektūros atstovų, tarp kurių pirmu smuiku grieš „Core“ šeimos atstovai, tačiau reikia nepamiršti, kad prieš kiek mažiau nei 10 metų „baliuje karaliavo“ visai kitas prekės ženklas, kuriam kovo 22 d. sukako lygiai 20 metų. Būtent prieš tiek laiko pasirodė pirmasis „Intel Pentium“ procesorius, kuris ir švenčia šį mielą jubiliejų.
486 procesorių įvairovė iš konkurentų pusės, ypač iš kompanijos AMD, privertė korporaciją „Intel“ užregistruoti specialų prekės ženklą – „Pentium“, o ne tik naujoką pavadinti 586-tuoju. Naujasis prekinis ženklas puikiai tiko prieš keletą metų pradėtai „Intel“ reklaminei kampanijai, kuri bandė išpopuliarinti firminį „Intel Inside“. Iš pradžių „Intel“ procesoriai buvo deficitinė prekė ir kainavo nemažai, tačiau sėkminga marketingo politika jau po kelių metų leido visuose kompiuterių parduotuvėse išgirsti lakonišką „Noriu kompiuterio su „Pentium“ ir buvo aišku – prasideda „Intel“ karaliavimo epocha.
1993 metais išleistas pirmasis „Pentium“ procesoriaus modelis buvo gaminamas, remiantis monstrišku šių dienų masteliais 800 nm technologiniu procesu, jame buvo 3,1 mln. tranzistorių, o darbinis taktinis dažnis sudarė 60 MHz arba 66 MHz. Nors dabartiniai „Core i7“ atstovai gali pasigirti 22 nm technologija, 1,4 mlrd. tranzistorių ir gigaherciniais taktiniais dažniais, tačiau tuomet „Pentium“ buvo tikra revoliucija.
Šiandien „Pentium“ prekės ženklas tapo biudžetinių sprendimų sinonimu, tiesa, reikia paminėti, kad esminiai šios architektūros elementai panaudoti skaičiavimų spartintuvuose „Xeon Phi“ ir procesoriuose „Atom“. Paskutiniu atveju kalbama apie platformas, kurios skirtos išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams. Tokiu būdu, galima drąsiai teigti, kad „Pentium“ koncepcijoje įkūnytos idėjos yra visaapimančios ir, turbūt, dar ilgai nemirs.