Įvertinęs branduolinių elektrinių patvarumo testų rezultatus, Europos Parlamentas ragina nustatyti privalomus ES branduolinės saugos standartus ir sugriežtinti atsakomybę už branduolinę saugą. EP taip pat ragina Sąjungai nepriklausančias kaimynines valstybes atlikti skaidrius jų branduolinių reaktorių patvarumo testus.
„Patvarumo testai parodė, kad beveik visos branduolinės elektrinės turi įgyvendinti tam tikras saugos gerinimo priemones“, – pažymima ketvirtadienį priimtoje EP rezoliucijoje, kuriai pritarė 414 EP nariai, nepritarė 116, o susilaikė 83. Europarlamentarai siūlo į persvarstomą Branduolinės saugos direktyvą įtraukti privalomus saugos standartus bei sukurti Europos branduolinės saugos reguliavimo institucijų grupę. Tuo tarpu saugos stiprinimo išlaidas turėtų padengti patys branduolinių elektrinių operatoriai, įsitikinę EP nariai. Jie taip pat siūlo įpareigoti ES valstybes užtikrinti savo branduolinės saugos institucijų funkcinį nepriklausomumą nuo įmonių ar institucijų, remiančių arba eksploatuojančių branduolinę energiją.
EP manymu, branduolinių įrenginių operatoriai ir atliekų tvarkymo licencijų turėtojai turėtų būti visiškai apsidraudę ir pasirengę avarijų atveju atlyginti žmonėms bei aplinkai padarytą žalą. EP Energetikos komiteto pirmininkė Amalia Sartori (Europos liaudies partija, Italija) pirmadienį vykusiose diskusijose klausė Europos Komisijos, kurias patvarumo testavimo išvadas ji rengiasi įtraukti į atnaujinamą Branduolinės saugos direktyvą, bei ragino greičiau pateikti svarstyti teisės aktą dėl draudimo nuo branduolinių nelaimių.
Rezoliucijoje pažymima, kad „ES aplink 47 branduolines elektrines, kuriose veikia 111 reaktorių, 30 km spinduliu gyvena daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų“. EP nariai apgailestauja, kad testai nevertino avarinės parengties už objektų ribų, kuri yra labai svarbi siekiant sumažinti branduolinių avarijų pasekmes. Kita vertus, „net jei branduolinė elektrinė sėkmingai išlaiko patvarumo testą, tai nėra jos saugos garantija“, pažymi EP.
Parlamentas taip pat ragina Europos Komisiją ir ES valstybes siekti, kad Sąjungai nepriklausančios kaimyninės šalys atliktų skaidrius savo branduolinių reaktorių patvarumo testus. Kadangi tokios šalys kaip Baltarusija, Rusija ir Turkija neatliko šių testų, jos „primygtinai raginamos laikytis tarptautinių saugos standartų ir bendradarbiauti su tarptautiniais ekspertais per visus branduolinių elektrinių rengimo, statymo, eksploatavimo ir eksploatacijos nutraukimo etapus“. Šios šalys taip pat raginamos prisijungti prie ES skubaus keitimosi radiologine informacija sistemos (ECURIE).