Turbūt niekam ne paslaptis, kad „Facebook“ nepageidauja naudotojų, kuriems dar nesukako 13 metų – norėdami prisijungti prie socialinio tinklo vaikai yra priversti pameluoti su tėvų pritarimu ar be jo. Taip yra dėl JAV galiojančio vaikų privatumą internete saugančio įstatymo, kuris, amerikiečių tvirtinimu, yra visiškai neįgalus, bet už tai moko vaikus meluoti.
Bet kaip „Facebook“ pasiteisins dėl žmonių, kurie yra priversti meluoti apie savo amžių po 100 metų jubiliejaus atšventimo? Štai viena 104 metų moteris registravosi kaip „amžinai 99 metų“, mat „Facebook“ tiesiog nesiūlo galimybės registruotis vyresniems, rašo techdirt.com.
Kyla klausimas – nejaugi tokioje didelėje bendrovėje niekas nepagalvojo, kad šiame skaitmeniniame pažangios medicinos amžiuje gali atsirasti ir tokių žmonių, kurie sugeba internetu naudotis tuomet, kai metų kiekiui užrašyti reikia trijų skaitmenų? Naudotojų duomenų bazėje amžiaus grafoje vietos yra tik dviem skaitmenims. Įdomu tai, kad Marguerite Joseph pabandžius įvesti gimimo metus (1908), „Facebook“ registravimosi sistema savavališkai ją „pajaunino“ lygiai dvidešimčia metų.
Kaip ir vaikams, kurių pirmąsias paskyras „Facebook“ registruoja melo bendrininkai tėvai, taip ir Marguerite'ai prireikė bendrininkės anūkės, mat pati senolė yra akla. Tačiau aklumas netrukdo jai palaikyti ryšį su žmonėmis per „Facebook“.