Rusijos Dūmos informacinės politikos komitetas, Rusijos prezidentūros elektroninės demokratijos plėtros valdyba ir Informacinės demokratijos fondas, leidinio „Vedomosti“ teigimu, paruošė naują koncepciją, kurios dėka bus bandoma reguliuoti teisinius santykius Pasauliniame Voratinklyje.
Kaimyninės šalies valdžios institucijos mano, kad dabar galiojantys teisės aktai nepakankamai reguliuoja visų šalių teises ir pareigas virtualioje erdvėje. Pavyzdžiui, nėra pilnavertės galimybės panaudoti internetą teisėkūroje, taip pat nenumatyta įrodomoji elektroninių dokumentų galia ir t. t.
Teoriškai teisinis interneto reguliavimas leis „sumažinti kibernetinio nusikalstamumo augimo tempus, padarys virtualią aplinką saugesne, apsaugos visų jos dalyvių teises ir laisves“. Taip pat siūloma aptarti ir internete aktualią autorių teisių problemą.
Dar šių metų sausio mėnesio pabaigoje Rusijos prezidentūra surengė susitikimą, skirtą interneto įstatymui aptarti, tačiau abu jie buvo atšaukti. Dabar koncepcijos autoriai įstatymo projektą patobulino, atsisakė interneto vartotojų „personifikuotos atsakomybės“ idėjos. Vis tik valdžios institucijos mano, jog reikėtų praplėsti vartotojų identifikacijos galimybes, kadangi tai „padės kovoti su kibernetiniu nusikalstamumu“.
Rinkos dalyviai pažymi, kad detalus interneto reguliavimas yra netikslingas. Nė viena pasaulio šalis neturi visaapimančio teisės aktų rinkinio, susijusio su internetu: vienu teisės aktu tiesiog neįmanoma apimti visko, kas vyksta Pasauliniame Voratinklyje. Visi pagrindiniai klausimai, ekspertų teigimu, jau ir taip reguliuojami esamuose įstatymuose bei kituose teisės aktuose, ir būtent jų netobulumą reikia koreguoti atitinkamomis pataisomis.