Kovo devintąją Vokietijos mieste Hanoveryje prasidėjo jubiliejinė 20-oji informacinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „CeBIT 2006“. Šioje parodoje dalyvaujančios „Penkių kontinentų“ įmonių grupės (UAB „Penkių kontinentų“ bankinės technologijos, UAB „Asburn International“, UAB BS/4, „BS/2 Americas“, LLC, UAB „Skaitmeninio sertifikavimo centras“) stendą, įsikūrusį finansiniam ir bankiniam sektoriui skirtoje 17 salėje, aplankė Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) nariai – Irena Šiaulienė (pirmininkė), Algirdas Vrubliauskas, Vytautas Grubliauskas, Algirdas Monkevičius, Vladimiras Orechovas ir Romas Venclovas.
Komiteto nariai palankiai įvertino „Penkių kontinentų“ įmonių grupės stendą. Jie teigė, kad pirmaujančios Lietuvos informacinių technologijų bendrovės pristatomos paslaugos pritaikytos kiekvienam vartotojui ir gali būti panaudotos Lietuvos ūkio plėtrai bei modernios visuomenės kūrimo procesams skatinti. Dalyvavimas tokio tipo parodose, komiteto narių teigimu, neabejotinai naudingas ir pačiai bendrovei, ir Lietuvos verslui apskritai.
Susitikime su IVPK komiteto nariais aptarti Lietuvai aktualūs el. vyriausybės projektai ir el. parašo – kaip svarbiausio elektroninės informacijos apsaugai – įdiegimo ir naudojimo metodai. El. parašas būtinas el. dokumentų autentifikacijai, patvirtintai organizacijų prieigai prie skirtingų el. vyriausybės išteklių bei tam, kad galima būti užtikrinti informacijos saugumą vietiniuose ir virtualiuose tinkluose.
El. parašas šiuo metu gana plačiai diegiamas įgyvendinant el. vyriausybės projektus daugelyje ES šalių ir, žinoma, Lietuvoje. IVPK šiam procesui sėkmingai vadovauja: kuriama tautinė PKI struktūra, diegiama valstybinė PKI sistema.
IVPK nariai sakė palankiai vertinantys aktyvų „Penkių kontinentų“ įmonių grupės dalyvavimą šiuose modernios visuomenės projektuose. Ypač reikšmingas „Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausančios UAB „Penkių kontinentų“ bankinės technologijos (BS/2) specialistų vaidmuo: būtent jie, užtikrindami saugias finansines bankines operacijas, turi patirties, kuri gali būti pritaikyta įgyvendinant el. parašo projektą.
Ir IVPK, ir „Penkių kontinentų“ įmonių grupė orientuojasi į geriausius PKI technologijų diegimo pavyzdžius pasaulyje, todėl semiasi patirties iš Italijos, Olandijos, Prancūzijos. IVPK ir „Penkių kontinentų“ interesai dėl PKI sutampa, taigi jie drauge bendradarbiauja su partneriais ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, tarp kurių yra tokių visame pasaulyje žinomų kompanijų kaip „nCipher“ ir „RSA Security“.
Per susitikimą taip pat buvo aptartas ir dar vienas aktualus el. visuomenės saugumą užtikrinantis projektas – naudojimasis patikimais asmeniniais slaptaisiais raktais – PKI Smart Cards, E-Tokens. Šio projekto realizavimu Lietuvoje taip pat rūpinasi kompanija BS/2, Lietuvos rinkai pristatanti kompanijų „Axalto“ ir „GemPlus“ lustines korteles. IVPK nariai teigė esą patenkinti „Penkių kontinentų“ specialistų projektų įgyvendinimo tempais.
Šiuo metu IVPK įgyvendina:
- atvirojo kodo programas,
- el. parašo projektą.
„Penkių kontinentų“ įmonių grupės pavaldžioji kompanija – UAB „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ (www.ssc.lt) – įregistruota pirmoji kvalifikuotus sertifikatus sudaranti sertifikavimo paslaugų teikėja Lietuvoje. Kvalifikuoti sertifikatai suteikia galimybę naudotis el. parašu atvirosiose sistemose, o ne tik tarp tarpusavyje susitarusių vartotojų.
Paroda „CeBIT 2006“ vyks iki kovo 15 d. Parodoje savo produktus ir paslaugas pristato didžiausios pasaulio kompanijos – „Microsoft“, „Samsung“, „Nokia“. „Penkių kontinentų“ įmonių grupė kasmet dalyvauja tarptautinėse parodose, todėl klientų ir partnerių skaičius nuolat auga. Šiuo metu tarp „Penkių kontinentų“ įmonių grupės parnerių ir klientų – daugiau kaip 50 kompanijų iš Vokietijos, JAV, Japonijos, Madagaskaro ir kt. Dėl verslo santykių ir veiklos sričių plėtros 2005 m. „Penkių kontinentų“ įmonių grupė pasiekė rekordinį pardavimo lygį: tiesioginiai sandoriai sudarė 59 mln. litų, o visa metinė apyvarta siekė net 112 mln. litų be PVM.