Rusijos pasiūlymai tarptautinio komunikavimo reguliavimui, kuris bus aptarinėjamas ateinančią savaitę, gali leisti šalių valdžioms kontroliuoti informaciją internete ir atverti duri cenzūrai pasauliniame tinkle. Bent jau taip tvirtina JAV ambasadorius Terry Krameris, atstovausiantis amerikiečius Tarptautinėje komunikacijų reguliavimo konferencijoje Dubajuje.
T. Krameris Rusijos pasiūlymus naujai sutarčiai vadina „labiausiai šokiruojančiais“ iš visų pateiktų paraiškų, paduotų konferencijoje dalyvaujančių šalių. Jis tvirtina, kad rusai savo pasiūlymais siekia suteikti šalių valdžioms interneto ir informacijos srauto kontrolę. Pasak T. Kramerio, tai apskritai prieštarauja pačiai konferencijos prasmei.
Amerikietis teigia, kad rusų pasiūlymas leistų valdžiai „visiškai kontroliuoti interneto turinį ir visada tvirtinti, kad tai yra tik kiekvienos valstybės reikalas. Iš esmės tai reiškia totalią interneto cenzūrą. Jis pažymėjo, kad pasiūlymas paprasčiausiai prieštarauja egzistuojančiai pasaulinei interneto kontrolės sistemai. 193 valstybės, įtrauktos į Jungtinių Tautų organizacijos (JTO) Tarptautinę telekomunikacijų sąjungą (TTS), ateinančią savaitę susitiks Dubajuje, kad pirmą kartą nuo 1988 metų persvarstytų egzistuojančius susitarimus. JAV delegacijos vadovas bus minėtas T. Krameris. Į delegaciją taip pat pateks JAV prezidento Baracko Obamos administracijos atstovai bei telekomunikacijų pramonės ekspertai, kurie bandys pasipriešinti Rusijos ir kitoms panašioms idėjoms. JAV vyriausybė ir tokios šalies kompanijos, kaip „Google“, jau išreiškė susirūpinimą dėl minėtų pasiūlymų. Jų manymu, interneto turinys, kuris kai kurioms valstybėms nepatiks, tokiu atveju bus visiškai blokuojamas, visas informacijos perdavimas per internetą pateks į kontrolės tinklą.
T. Krameris tvirtina, kad JAV ryžtingai pasisakys prieš tokius pasiūlymus. Prie jų amerikiečiai priskiria ne tik Rusijos idėjas, bet ir kai kurių Afrikos bei arabų valstybių išsakytas mintis. Pavyzdžiui, yra ssekiama priversti tokias interneto kompanijas, kaip „YouTube“ ar „Netfix“, mokėti vietiniams tinklo operatoriams už jų turinio srautą. Kaip teigia, T. Krameris, konferencijoje pagrindinė JAV užduotis bus naujos sutarties masto ir to, kokios organizacijos taps jos subjektais, nustatymas.
JAV nori, kad sutartis liktų telekomunikacijų rėmuose ir per daug nesikištų į internetą. „Pasiūlymai, susiję su internetu, atveria duris interneto turinio cenzūrai, tai yra neteisinga“, – tvirtina T. Krameris. Įdomu tai, kad kritikos susilaukia ne tik pavienės valstybės, bet ir pati TTS. Kai kurie stebėtojai mano, kad ši JTO struktūra siekia užgrobti valdžią savo srityje ir konferencijos metu sieks įgyti kuo didesnę pasaulinio interneto kontrolę. Sąjungos vadovybė kaltinimus neigia. „Google“ praėjusią savaitę pareiškė, kad sąjunga neįtraukia į sprendimų priėmimą visuomenės, suteikdama žodį tik valdžios atstovams. Vis dėlto T. Krameris palaiko organizaciją ir tvirtina, kad yra tam tikros nerimą keliančios problemos, kurias organizacija privalo spręsti.