Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia mokslininkus, tyrėjus ir studentus, turinčius idėjų, kaip mokslo žinias paversti verslu, dalyvauti konkurse. Konkurso dalyviai raginami įsteigti naują įmonę, kuri galėtų pateikti rinkai inovatyvų produktą, naują technologiją ar paslaugą.
Konkursas dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatų komercinimo yra organizuojamas šiais metais jau antrą kartą. Inovacijas jau kuria 13 naujai įsteigtų įmonių, kurių idėjos dėl naujų produktų kūrimo buvo pripažintos kaip perspektyvios ir pritaikomos rinkoje. Komercializuojamos idėjos yra labai įvairios: moderni universali vaizdaspynė, akies vyzdžio sekimo produktas neįgaliesiems, išmanus apšvietimas, skirtas meno dirbinių ar prekių vizualizavimui, nepusiausviras irklavimo treniruoklis, interaktyvios lavinimo priemonės vaikams, turintiems kalbos sutrikimų ir daugelis kitų.
Norintys dalyvauti konkurse naujas idėjas turi pateikti iki š.m. gruodžio 7 d. Projektų idėjos yra teikiamos pagal Aukštųjų technologijų plėtros 2007–2013 m. programą ir joje išskirtas technologines kryptis: biotechnologijų, mechatronikos, lazerių technologijų, informacinių technologijų, nanotechnologijų ir elektronikos.
Projektų atranka konkursiniam finansavimui organizuojama dviem etapais. Pirmojo etapo metu teikiamos idėjos ir vykdoma jų atranka. Antrajame etape geriausių idėjų/projektų autoriai, siekiantys gauti finansavimą pagal šią priemonę, privalo įsteigti įmonę, skirtą MTEP rezultatų komercinimui įgyvendinti.
Gali būti steigiamos dviejų tipų įmonės: pradedančiosios (angl. start up) arba pumpurinės (angl. spin off). Įmonės steigėjas gali būti mokslininkas, tyrėjas ar studentas (arba jų grupė) pradedančiosios įmonės atveju. Įmonės steigėjas gali būti mokslininkas, tyrėjas ar studentas (arba jų grupė) kartu su valstybine mokslo ir studijų institucija pumpurinės įmonės atveju.
Didžiausia vienam projektui MITA skiriama lėšų suma yra 70 tūkst. litų. Informacija apie kvietimą skelbiama MITA interneto svetainėje.