Vartotojiškos technologijos ir asmeniniai įtaisai vis dažniau skverbiasi į įmonių IT ūkių rezervatus. Jeigu šis judėjimas keltų tik grėsmę ir nuostolius, jo neliktų. Tačiau mielų asmeninių išmaniųjų mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių naudojimas darbo tikslams yra naudingas – auga darbuotojų produktyvumas. Naudodami tą patį įtaisą darbui ir asmeniniams tikslams, darbuotojai paprastai greičiau atsako į naujausius klientų ir kolegų laiškus, o laisvą minutę ar blogu oru atostogaudami prie jūros atlieka keletą darbų. Kad BYOD – taip angliškai trumpinama tendencija „Bring Your Own Device“ („atsinešk savo asmeninį įtaisą“) nevirstų „Bring Your Own Disaster“ („atsinešk savo asmeninę nelaimę“), reikia tam pritaikyti IT ūkio užkardas, sudaryti taisykles, instruktuoti darbuotojus.
Apie tai bus kalbama spalio 23 d. vyksiančioje dvyliktoje informacinių technologijų saugos konferencijoje „Security Day 2012“. Šis kasmet organizuojamas duomenų perdavimo ir IT saugumo sprendimų bendrovės „Santa Monica Networks“ renginys vienintelis Baltijos šalyse yra skirtas tinklų infrastruktūros ir duomenų perdavimo saugumui. Konferencijos organizatoriai savo esamus ir potencialius kviestinius klientus supažindina su duomenų perdavimo ir saugumo tendencijomis, pristato gamintojų naujienas bei strategines vizijas. Lietuvoje laukiama virš 150 dalyvių – IT politiką formuojančių įmonių ir specialistų. Spalio 24-ąją renginys vyks Latvijoje, o spalio 25 d. persikels į Estiją.
Konferencijoje Vilniuje temą apie įsilaužimus į įmonių vidinius tinklus gvildens ir praktinius pavyzdžius nagrinės Estijos bendrovės „Clarified Security“ įkūrėjas ir vadovas Mehis Hakkaja. Jo teigimu, šiandien jau nereikia kelti klausimo, ar bus įsilaužta į jūsų įmonės vidinį tinklą. Svarbiausia, kuo greičiau pastebėti ir atitinkamai reaguoti į įsilaužimus. Pranešimą apie IT bendrovių ženklokūrą pristatys bendrovės „Gaumina“ partneris ir vadovas Darius Bagdžiūnas. Patirtimi apie bendrovių vidinės kultūros ir struktūros ryšį su įmonės rezultatais bei inovatyviais sprendimais skaitmeninio piratavimo srityje, stebint nelegalių duomenų srautus, dalinsis Aurimas Bakas, bendrovės „Mark Monitor“ vadovas Lietuvoje. Su techninėmis saugumo naujienomis ir sprendimais, kaip apsaugoti duomenų tinklus nuo neautorizuotų prisijungimų, pasinaudojant darbuotojų asmeniniais įtaisais, supažindins bendrovių „Cisco Systems“, „Check Point Software Technologies“, „F5 Networks“, „Juniper Networks“, „NetApp“, „Palo Alto Networks“ ir „Santa Monica Networks“ atstovai.
Augantį įmonių poreikį įvesti asmeninių išmaniųjų įtaisų naudojimo politiką darbo vietoje atspindi ir bendrovės „Santa Monica Networks“ finansiniai rezultatai. Per šių metų 9-ių mėnesių laikotarpį „Santa Monica Networks“ pajamos už teikiamas profesionalias „SantaCare“ paslaugas (kompleksinę IT priežiūrą, auditą, konsultacijas, diegimą ir valdymą) išaugo 64 % − iki 4 milijonų litų, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2011 metais. „Santa Care“ paslaugų dalis visoje bendrovės apyvartoje viršijo 21 %. „Pernai investavę į IT infrastruktūros atnaujinimą, konkurencingumą ir saugumą, šiais metais finansinio sektoriaus ir privataus verslo klientai didesnį dėmesį skyrė papildomų paslaugų teikimui bei duomenų saugumo stiprinimui, − sako bendrovės „Santa Monica Networks“ generalinis direktorius Mindaugas Žiūkas. − Todėl pastebimai išaugo mūsų teikiamų profesionalių IT konsultacijų ir paslaugų apimtys. Sparčiai populiarėjant „debesų“ kompiuterijai, programinės įrangos kaip paslaugos pirkimams ir augant asmeninių išmaniųjų telefonų bei planšečių naudojimui verslo reikalams, bendrovės klientai vis dažniau pageidauja įvertinti, kiek turimos ar planuojamos įdiegti IT sistemos atitinka organizacijos tikslus, standartizuoti įmonių IT įrengimų politiką bei asmeninių įtaisų naudojimą verslo reikalams.“