„Mozilla Firefox“ yra trečia pagal populiarumą interneto naršyklė pasaulyje. Už nugaros ją paliko tik „Google Chrome“ ir „Internet Explorer“ naršyklės“. „Firefox“ išskirtinumas – visiškai atviras kodas, o tai reiškia, kad kone kiekvienas vartotojas gali pats kurti plėtinius naršyklei ir jais dalintis.
Pažymėdami 10 metų sukaktį, siūlome jums susipažinti su „Mozilla Firefox“ istorija.
1998 kovo 31 d. Trys kompanijos „Netscape“ programuotojai – Dave Hyatt, Joe Hewitt ir Blake Ross, sumąstė įgyvendinti atviro kodo projektą, kurį pavadino „Mozilla“. Tai reiškė tuomet itin populiarios naršyklės „Netscape Navigator“ kodinį pavadinimą.
2002 rugsėjo 23 d. Pasaulį išvydo pirmoji naršyklės versija – „Phoenix 0.1“, kuri vėliau tapo žinoma „Firefox“ vardu.
2003 liepos 15 d. Įkurtas „Mozilla Foundation“ fondas. Tai ne pelno siekianti organizacija, kurios pagrindinė idėja: „Internetas yra viešasis išteklius, tad juo reikia rūpintis, o ne pardavinėti kaip prekę“.
2004 birželio 15 d. „Mozilla“ sukūrė priedų galeriją – oficialų sąrašą plėtinių, temų ir papildymų, kurių dėka kiekvienas vartotojas įgijo galimybę susikonfigūruoti naršyklę pagal savo poreikius.
2004 lapkričio 9 d. „Mozilla“ išleido „Firefox 1.0“ – pirmąją pilną versiją. Šiai progai pažymėti „The New York Times“ buvo išpirkta viso puslapio reklama.
2006 rugpjūčio 12 d. „Firefox“ naršyklės fanai Oregono valstijos pasėlių laukuose surengė įdomią akciją – ištrypė 67 metrų pločio kompanijos logotipą.
2008 vasario 21 d. „Firefox“ naršyklė visame pasaulyje buvo parsisiųsta 500 milijonų kartų.
2008 birželio 17 d. „Mozilla“ išleido 3.0 „Firefox“ versiją, kuri po paros pateko į Gineso rekordų knygą kaip daugiausiai kartų parsisiųsta programinė įranga per 24 valandas. Per parą naršyklę parsisiuntė 8 milijonai žmonių.
2011 kovo 29 d. „Firefox“ pristatė mobiliąją versiją „Android“, kuri yra prieinama 10 skirtingų kalbų.
2012 liepos 26 d. Iš priedų galerijos atsisiųsta net 3 milijardai plėtinių. Viso galerijoje yra per 17 tūkstančių vartotojų sukurtų plėtinių.
Šiandien: Daugiau nei 450 milijonų žmonių naudojasi „Firefox“. Apie 40 % viso naršyklės kodo buvo parašyta savanorių. Naršyklė yra prieinama 75 kalbomis, daugiau nei pusė vartotojų ją naudoja ne anglų kalba.