Pamišęs mokslininkas, savo bute slapta sukonstravęs veikiančią laiko mašiną – dažnas personažas filmuose. Deja (o gal ačiū Dievui), realybėje moksliniai atradimai vykdomi sudėtingiau, lėčiau ir kainuoja daugiau negu išgalėtų jiems skirti mūsų pamišęs mokslininkas. Kelionės į kosmosą – viena brangiausių ir technologiškai sudėtingiausių mokslo krypčių. Bet ar tikrai?..
Nuotrauka iš news.com.au
Pelno nesiekianti organizacija „Copenhagen Suborbitals“ pasirengusi įrodyti, kad kosminėms kelionėms nebūtinos valstybės lėšos. Organizacijai pinigus galima aukoti paspaudus ant nuorodos jų tinklapyje: tuomet už šiuos pinigus entuziastų ir ekspertų grupelė mėgins pastatyti raketą, kuria į kosmosą sėkmingai pakiltų (ir sugrįžtų) žmogus. Perskaičius apibūdinimą, norisi įsivaizduoti aplink kartoninę raketą tupinėjančius paauglius, tačiau toks vaizdas neatitiktų tikrovės. „Copenhagen Suborbitals“ jau paleido keletą bandomųjų raketų (kol kas be žmonių) ir šie bandymai buvo sėkmingi.
Sekmadienį, „Copenhagen Suborbitals“ paleido dar vieną bandomąją raketą su manekenu viduje. Raketos paleidimas filmuotas ir kamera, įtaisyta pačioje raketoje. Gal „pasidaryk pats“ skrydis į kosmosą visgi jau ne už kalnų?