Rugpjūčio 7 dieną nesėkmingai „Roskosmos“ paleisti du Žemės palydovai, po „Briz-M“ raketinės pakopos variklių gedimo tapę kosminėmis šiukšlėmis, gali nukristi bet kuriame Žemės plote, išskyrus Šiaurės šalis ir Pietų Ameriką. Apie tai pranešė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi neįvardintu šaltiniu Rusijos kosminėse pajėgose.
Pasak šaltinio, šiuo metu nevaldomi palydovai „Ekspress-MD2“ ir „Telkom 3“ skrieja orbita, kurios posvyrio kampas yra 49,9 laipsniai. Tai reiškia, kad palydovų kritimo juosta Žemės paviršiuje apima praktiškai visą plotą nuo 50 laipsnių šiaurės platumos iki 50 laipsnių pietų platumos.
Šie palydovai turėtų nuslysti iš orbitos ir įeiti į Žemės atmosferą po 6 - 8 mėnesių. Pasak Rusijos atstovų, Žemės paviršių turėtų pasiekti nemažas jų nuolaužų kiekis, nes masyvūs palydovai gali nespėti visiškai sudegti atmosferoje.
Tai jau nebe pirmas kartas pastaraisiais metais, kai po nepavykusių Rusijos raketų paleidimų kosminiai aparatai tampa orbitinėmis šiukšlėmis, keliančiomis pavojų kitiems palydovams ir net Tarptautinei kosminei stočiai. Paskutinį kartą didelį rūpestį buvo sukėlęs nekontroliuojamas Rusijos kosminio aparato „Phobos-Grunt“, turėjusio skristi į Marsą, kritimas. Tada Rusijos kosminės pajėgos iki paskutinės minutės negalėjo apskaičiuoti tikslios šio aparato kritimo vietos ir laiku perspėti gyventojus.