Bendrovė „Facebook“ paskelbė suvartojamus elektros energijos kiekius ir taip pat paskaičiavo, kokią įtaką aplinkai daro beveik milijardą vartotojų turintis socialinis tinklalapis.
Sekdami draugų naujienas ar laikindami (spausdami „patinka“) jų fotografijas „Facebook“ tinklalapyje, tikriausiai niekada nepagalvojote kiek dėl to į atmosferą bus išmesta anglies dvideginio (CO2) ir kiek dėl to bus suvartota elektros energijos. Jei galvojate, kad perskaitę šį tekstą išsigąsite ir ištrinsite anketą (mat kovoti su klimato kaita būtina) nesibaiminkite, „Facebook“ pagyrė net ir „Greenpeace“ organizacija.
Per praėjusius metus „Facebook“ suvartotojo 532 mln. kilovatvalandžių elektros energijos. Maždaug 36 proc. sunaudotos energijos buvo pagaminta iš atsinaujinančios šaltinių ir branduolinės energetikos. Pasaulinė tarša – 285 tūkst. metrinių tonų anglies dvideginio išlaka. Socialinis tinklalapis skelbia, kad nori ir toliau didinti suvartojamą švarios energijos kiekį.
Atrodo, kad „Facebook“ itin rimtai vertina siekį saugoti aplinką, o jos duomenų centrai energijos taupymo požiūriu yra vieni pažangiausių pasaulyje. Ypač jei lyginti su artimiausiu konkurentu „Google“ (1,5 mln. metrinių tonų CO2 per 2010 metus). „Google“ skaičiavimu, jos duomenų centrai pasaulyje sunaudoja 1 proc. visos pasaulio energijos.
Ar bendravimas su draugais socialiniame tinkle yra gerokai draugiškesnė veikla planetai nei informacijos paieška? „Facebook“ tikrai nori, kad jūs taip galvotumėte. Kiekvienas tinklalapio vartotojas, tai – 269 gramai į aplinka išmesto anglies dvideginio kas mėnesį.
Tuo tarpu viena paieška „Google“ tinklalapyje reikalauja 0,0003 kWh elektros energijos. Norint pagaminti tokį energijos kiekį į aplinką reikia išmesti 0,2 gramus anglies dvideginio. Nors „Facebook“ ir turi beveik milijardą vartotojų, „Google“ kasdien apdorojo milžinišką kiekį užklausų.