Dar trys skystųjų kristalų ekranų gamintojai sutiko sumokėti didžiules baudas ir tuo pačiu užbaigti bylą, kurioje JAV antimonopolinės institucijos kaltino kompanijas fiksuojant kainas ir taip verčiant vartotojus permokėti už LCD ekranus turinčią produkciją, praneša naujienų agentūra „Reuters“.
Kompanijos „Toshiba“, „LG Electronics“ ir „AU Optronics“ buvo kaltinamos tiekiant į JAV rinką LCD ekranus su dirbtinai fiksuota kaina, kurią lėmė ne konkurencija, o užkulisiniai susitarimai. Pažymima, jog panašūs veiksmai buvo praktikuojami nuo 1999 m. iki 2006 m.; tokiu būdu, viena JAV rinkos vartotojai permokėjo milijonus dolerių.
Iš trijų minėtų kompanijų pačios didžiausios baudos nusipelnė P. Korėjos kompanija „LG Electronics“ – 380 mln. JAV dolerių. „AU Optronics“ nubausta 170 mln. dolerių bauda, japonų „Toshiba“ – 21 mln. dolerių. Iš viso bendra suma sudaro 571 mln. JAV dolerių, įskaitant baudą, kurią dar teks sumokėti valstybei.
Priminsime, jog 2011 m. gruodžio mėnesį antimonopolinės institucijos „sudorojo“ dar septynis skystųjų kristalų ekranų gamintojus – „Samsung Electronics“, „Sharp“, „Chimei Innolux“, „Chunghwa Picture Tubes“, „Epson Imaging Devices“, „HannStar Display“ ir „Hitachi Displays“. Šioms kompanijoms buvo skirta iš viso 553 mln. JAV dolerių bauda.
Tokiu būdu, iš viso suokalbio fiksuoti savo produkcijos kainas dalyviai sumokės 1,1 mlrd. dolerių baudą. Advokatų teigimu, bendras nukentėjusių žmonių skaičius yra apie 20 mln. žmonių. Kiekvienam iš jų, kurie dalyvauja kolektyviniame ieškinyje, bus sumokėta mažiausiai 25 JAV dolerių suma. Ne itin daug, tačiau svarbiausia, kad nugalėjo teisybė. Savo ruožtu, labai įdomu, kodėl tokį tyrimą atliko tik JAV antimonopolinės institucijos, tuo tarpu Europoje (juo labiau – Lietuvoje) nieko panašaus nevyksta?