Jums gali atrodyti, kad laikas nesulaikomai bėga pro šalį, o gyvenimo tempas nepaliaujamai didėja, tačiau, pasak kai kurių mokslininkų, laikas ateityje visiškai sustos, rašo telegraph.co.uk.
Baigtinio laiko teoriją sukurpė mokslininkai iš dviejų Ispanijos universitetų. Jie bandė paaiškinti dėl ko mums atrodo, kad Visata plečiasi greitėjančiai.
Iš supernovų (sprogstančių žvaigždžių) stebėjimo gavome duomenų, pagal kuriuos galima teigti, kad toliau nuo mūsų esančios supernovos nuo mūsų tolsta greičiau nei esančios arčiau.
Tačiau mokslininkai tvirtina, kad visuotinai priimta teorija, kurioje yra vietos jėgai, kuri yra priešinga gravitacijai ir vadinama tamsiąja energija, yra klaidinga. Pasak jų, iš tiesų Visata lėtėja.
Profesorius Jose Senovilla, Marcas Marsas ir Raulis Vera iš Baskų regiono universiteto bei Salamankos universiteto sakė, kad laiko lėtėjimas yra toks lėtas, kad jis žmonėms yra nesuvokiamas.
Fizikų pasiūlyme, publikuotame recenzuojamame leidinyje „Physical Review D“, teigiama, kad tamsioji energija neegzistuoja ir kad laikas lėtėja bei galų gale visiškai sustos – tiesa, jau gerokai po to, kai mūsų planeta nebeegzistuos. Laiko lėtėjimas reiškia, kad mums atrodytų, jog viskas vyksta vis greičiau ir galų gale išnyksta.
Prof. J. Senovilla sakė: „Tuomet viskas visiems laikams sustings, tarsi akimirkos nuotrauka“.
Kembridžo universiteto (Jungtinė Karalystė) kosmologas Gary Gibbonsas sakė, kad ši idėja nėra tokia absurdiška, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
„Mes tikime, kad laikas atsirado Didžiojo sprogimo metu, o jeigu laikas gali atsirasti, vadinasi, gali nutikti ir priešingas įvykis – jis gali išnykti“, – sakė mokslininkas.