Praėjusį penktadienį „Google“ pavyko teisme pasiekti dalinę pergalę prieš Šveicarijos valdžios institucijas, kurios jau kurį laiką bando apriboti „Google Street View“ darbą šios šalies teritorijoje, kadangi korporacija čia nuolat kaltinama pažeidžiant teisę į privatų gyvenimą.
Šveicarijos Aukščiausiasis teismas po „Google“ pateiktos apeliacijos (taip paieškos gigantas sureagavo į žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo liepta slėpti piliečių veidus ir automobilių numerius) patvirtino, jog „Street View“ legaliai veikia Šveicarijos teritorijoje, tačiau paliko tam tikras išlygas. Aukščiausiojo teismo teisėjai pripažino, jog kai kurie žemesnės instancijos sprendimai buvo per daug griežti. Verdikte numatyta, jog dabar nebus reikalaujama absoliučiai visais atvejais slėpti pėsčiųjų veidus ir automobilių numerius – dabar 99 % atvejų laikoma priimtinu rezultatu. Būtent to ir siekė „Google“ atstovai.
Kartu teismas palaikė šalies reguliuojančių institucijų reikalavimą, kad būtų sumažintas ant „Google“ automobilių esančios kameros aukštis, kad į kadrą nepatektų į kadrą privačių valdų teritorijos, esančios už tvorų. Be to, teismas paliko reikalavimą visiškai slėpti žmonių veidus, kurie yra prieglaudose, kalėjimuose, mokyklose ir pensionatuose, o taip pat rekomenduota informuoti visuomenės atstovus apie būsimą panoraminį filmavimą.
Priminsime, jog „Google Street View“ Šveicarijoje pradėjo funkcionuoti 2009 metais, ir jau nuo pirmųjų dienų šios tarnybos darbas sukėlė reguliuojančių institucijų protestus. Aišku, reikėtų paminėti ir šveicariškų teisės aktų specifiką, kadangi čia ypač griežtai saugoma privati nuosavybė – čia net ant pašto dėžučių daugelis gyventojų nenurodo savo vardų, o apie griežčiausią klientų paslapčių saugojimą šveicariškuose bankuose žino visas pasaulis.