Gegužės mėnesio viduryje rašėme apie incidentą, kuris nutiko 45-erių D. Britanijos gyventojai Nicola Brookes, kuri, susidūrusi su užgauliojančiais įžeidimais „Facebook“, per teismą pareikalavo iš socialinio tinklo administracijos atskleisti anoniminių vartotojų asmenybes, kurie užsiėmė jos pranešimų „trolling‘u“.
Nicole Brookes sulaukė „trolių“ patyčių po to, kai „Facebook“ tinkle paprašė palaikyti jos mėgstamą „X Factor“ artistą Frankie Cocozza
Visų nuostabai, D. Britanijos Aukščiausiasis teismas pripažino „Facebook“ „trolių“ veiksmus amoraliais ir įpareigojo socialinį tinklą paruošti ir pateikti britei visą informaciją, kuri yra apie tuos asmenis, įskaitant paskyrų IP adresus. „Aš ketinu iškelti rimtą bylą šių asmenų atžvilgiu. Noriu, jog jie būtų nubausti. Jie įsiveržė į mano asmeninį gyvenimą, nors niekas jų neprašė to daryti. Jie norėjo, kad aš sureaguočiau. Dabar jie pamatys mano reakciją“, – pareiškė N. Brookes po teismo posėdžio.
Ieškovės advokatas pranešė, jog britų policija iš tikrųjų negalėjo sužinoti skriaudėjų IP adresų, kadangi neturėjo tam tinkamų resursų ir įgaliojimų. Nors šis atvejis laikomas pirmuoju, kai interneto „trolių“ asmenybės gali būti atskleistos teismo nuosprendžiu, tačiau resursas „The Telegraph“ savo laiku jau yra pasakojęs apie studentą iš Velso, kuris už „trolling‘ą“ socialiniame tinkle „Twitter“ buvo nuteistas kalėti 56 paras.