Daugelis įmonių ar pavienių vartotojų net nežino kam ir kiek sunaudoja elektros energijos, todėl negali efektyviai taupyti.
Kaip teigia bendrovės „GreenMode“ vadovas Benjaminas Šulcas, didžiausi nuostoliai ir patiriami iš nežinojimo. „Įmonės gauna vieną sąskaitą už elektros energiją, bet nežino, kiek kas atskirai kainuoja, todėl neįsivaizduoja, kurie valdymo procesai yra neoptimalūs. Iš dažniausiai pasitaikančių – tai nesureguliuotas, neefektyvus šildymo ir vėdinimo valdymas. Dar yra vaiduokliai elektros rijikai – jais vadinu nedarbo metu paliktą įjungtą įrangą, kuri tokiu būdu iššvaisto nemažai energetinių resursų“, – sako B. Šulcas.
Pasak B. Šulco, išanalizavus įmonės elektros sąnaudas ir pradėjus efektyviai naudoti elektros energiją, buvusias išlaidas galima sumažinti 10–30 proc., būna atvejų, kad net iki 50 proc.
O nuo ko pradėti taupyti ir kokiais keliais reikėtų eiti, bus galima sužinoti inžinerinės pramonės parodoje BALTTECHNIKA. Bendrovė „GreenMode“ pirmą kartą čia surengs mokymus įmonių ar technikos vadovams, norintiems susipažinti su kolegų atradimais apie įmonėse švaistomus energetinius resursus. „GreenMode“ seminaruose taip pat bus kalbama apie tai, kaip panaudojant nemokamas IT sistemas ir įmonės IT specialistus, galima sumažinti bendrąsias įmonės energijos sąnaudas, kaip išgauti informaciją iš energijos resursų apskaitos prietaisų.
„GreenMode“ atliks ir praktinius bandymus, kuriais sieks išmatuoti įvairių buityje naudojamų prietaisų suvartojamą energiją, naudojimo būdus ir įvertinti tai pinigais. Vartotojai, susipažinę su rezultatais, galės palyginti kainas ir matys, kur ir kaip gali taupyti. Kaip teigia B. Šulcas, daugiausia elektros energijos eikvoja sena buitinė technika, pavyzdžiui senas televizorius jos sunaudoja 3–4 kartus daugiau nei naujas. „O šių praktinių bandymų logika elementari. Juk norint puodelio arbatos, nebūtina virinti dviejų litrų vandens, šitą mes visi suprantame, tačiau, kai procesai sudėtingesni, tai pamirštame“, – sako B. Šulcas ir priduria, kad per visiems suprantamus buitinius procesus stengsis parodyti, kad tie patys principai veikia ir verslo aplinkoje.
„GreenMode“ stende bus matuojamas ir įvairių gamintojų LED apšvietimo sąnaudos, o LED šviestuvus pristatys ne viena įmonė. Apšvietimo sprendimus, kurie net iki 10 kartų sumažina elektros energijos suvartojimą, parodoje siūlys bendrovė „AVG Automix“ Šios kompanijos LED šviestuvai bene vieninteliai gaminami Lietuvoje, nes dauguma rinkoje esančių – kinietiška produkcija. „Mūsų specializacija – įvairios paskirties patalpų bei lauko aikštelių, automobilių parkingų bei gatvių apšvietimas. Parodos lankytojams pasiūlysime vos per kelis metus atsiperkančius apšvietimo sprendimus, kurie ne tik sumažina elektros energijos suvartojimą, bet gali išspręsti ir daugiau problemų“, – pasakoja „LUMO Advanced Lighting“ prekės ženklą atstovaujančios įmonės „AVG Automix“ direktorius Juras Steponaitis.
Brangstant įprastiniams energetiniams resursams, neslūgsta dėmesys ir energijos gamybai iš atsinaujinančių energijos šaltinių. UAB „Techninis projektas“ kartu su UAB „Pandmeta“ parodoje pristatys savo sukurtą fotovoltinės saulės elektrinės fotoelektrinių modulių baterijos pozicionavimo mechanizmą, kurio projekto studiją rėmė ES struktūriniai fondai. Šis mechanizmas buvo kuriamas įvertinant Baltijos, Skandinavijos, Didžiosios Britanijos regionuose vyraujančius vėjus, sniegą bei apledėjimą. Konstrukcija suprojektuota taip, kad atlaikytų 40 m/s vėjo greitį, 2 kN/m.kv. sniego apkrovą bei apledėjimą iki 14,5 mm. Mechanizmas skirtas mažoms ir vidutinėms įmonėms, asmeniniams ūkiams ir sodyboms, gyvenviečių gatvių apšvietimui ir kt.
Šiemet per 130 įmonių iš įvairių Europos šalių subūrusi inžinerinės pramonės paroda BALTTECHNIKA vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO gegužės 22–24 dienomis. Įėjimas į parodą nemokamas.