„Tikrai daug, jei jis atestuotas pagal Europos Sąjungos reikalavimus. Tokio suvirintojo mėnesio uždarbis siekia keturis tūkstančius litų ir daugiau“, – teigia suvirintojų meistriškumo konkursus organizuojančios Lietuvos suvirintojų asociacijos (LSA) direktorius dr. Nikolaj Višniakov ir priduria, kad šalies rinkoje jų vis tiek trūksta, nes kvalifikuotus specialistus mielai pervilioja užsienio šalių įmonės.
Pasak N. Višniakov, suvirinimo technologijų sritis yra viena iš nedaugelio, kur visas personalas privalo būti atestuotas pagal ES reikalavimus. O specialisto atitinkama kvalifikacija įmonei kainuoja nemažus pinigus. Lietuvoje veikia apie 700 įmonių, kurių veikla susijusi su suvirinimo technologijomis. Joms reikia kelių tūkstančių atestuotų suvirintojų, ypač daug jų reikia „Mažeikių naftos“ bendrovei.
Lietuvos darbo biržos duomenimis, suvirintojai nuolat yra paklausiausių profesijų dešimtuke. Pastaruosius trejetą metų suvirintojų paklausa didėjo: 2009 m. jiems buvo siūloma 1,7 tūkst. laisvų darbo vietų, 2010 m. – 2,4 tūkst, 2011 m. – jau 3 tūkst. Tuo tarpu tarp darbo biržoje užsiregistravusių darbo ieškančių žmonių kvalifikuotų suvirintojų trūksta, ypač laivų statybos ir remonto įmonėms.
Kaip teigia N. Višniakov, kvalifikuotų suvirintojų trūksta ne tik todėl, kad jų parengiama per mažai, bet ir todėl, kad daug jų išvyksta į užsienio šalis, o Lietuvos įmonės, investavę į jų kvalifikaciją, neturi jokio teisinio pagrindo jų sulaikyti.
Siekdama populiarinti šią paklausią profesiją, ypač tarp jaunimo, Lietuvos suvirintojų asociacija kasmet rengia geriausių suvirintojų konkursus. Šiemet konkursas vyks gegužės 22–23 dienomis parodoje „BaltTechnika“. Maždaug penktadalis parodos dalyvių – suvirinimo įrangą, medžiagas, įrankius saugos priemones pristatančios įmonės. Keletas parodoje dalyvaujančių įmonių – „Klaipėdos technika“, „Rywal Lt“, „Maridana“ – įrangą demonstruos ne tik stenduose, bet leis ją išbandyti konkurso dalyviams – tiek profesionaliems, tiek jauniems suvirintojams.
Rinkdami geriausią mūsų šalies suvirintoją, teisėjai daugiausia dėmesio skirs suvirinto metalo sujungimo kokybei. Taip pat bus vertinamas darbų atlikimo laikas ir teorinės žinios. Šiemet LSA surengs ir jaunųjų talentų konkursą, kuriame savo sugebėjimus galės pademonstruoti profesinių mokyklų auklėtiniai.
Inžinerinės pramonės paroda „BaltTechnika“ vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO gegužės 22–24 dienomis. Įėjimas į parodą nemokamas.