Bendrovė „SpaceX“ kuriam laikui atideda pirmą privačiai bendrovei priklausančio nepilotuojamo krovininio kosminio laivo skrydį su bandymu susijungti su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), rašo telegraph.co.uk.
„Įvertinus darbų eigą pastaruoju metu tapo akivaizdu, kad reikia daugiau laiko užbaigti techninės įrangos tikrinimus ir tinkamai įvertinti visus naujausius duomenis. Nors vis dar įmanoma, kad pakilimas įvyks gegužės 3 dieną, būtų išmintinga turėti kelias dienas atsargos tam atvejui, jei darbai užtruks ilgiau nei tikėtasi. Dėl to skrydis tikriausiai bus atsidėtas savaitei, atidėjimo trukmė bus koordinuojama su NASA“, – sakė „SpaceX“ atstovė spaudai.
Tikslus krovininio laivo skrydžio laikas bus paskelbtas vėliau.
Praėjusį pirmadienį NASA paskelbė, jog esama nemažai tikimybės, kad „Space X“ taps pirmąja privataus kapitalo bendrove, pabandysiančia savo nepilotuojamu krovininiu kosminiu laivu prisijungti prie TKS.
Pagrindiniai „SpaceX“ skrydžio tikslai – praskristi šalia TKS ir atlikti švartavimosi procedūrą, kuomet bendrovės daugkartinio naudojimo aparatas „Dragon“ prisiartins prie TKS, o stoties įgula išoriniu manipuliatoriumi padėtų krovininiam laivui prisitvirtinti.
Ledinuko formos „Dragon“ kapsulėje bus 521 kg krovinio kosminei laboratorijai, tikimasi, kad juo į Žemę bus pargabenta 660 kg krovinio, sakė TKS programos vadovas Michaelas Suffredini.
„SpaceX“ bendrovė, priklausanti interneto verslininkui ir vienam iš „PayPal“ įkūrėjų Elonui Muskui, 2010 metais iškėlė savo kosminį laivą „Dragon“ 2010 metų gruodį ir į istorijos vadovėlius bus įrašyta kaip pirmoji komercinė bendrovė, į orbitą pasiuntusi ir susigrąžinusi kosminį laivą.
„SpaceX“ ir kelios kitos bendrovės konkuruoja siekdamos tapti pirmąja krovinių ir astronautų į TKS bei atgal gabentoja. Po to, kai NASA atsisakė daugkartinių erdvėlaivių programos, Rusija tapo vieninteliu kosminiu „vežėju“ astronautams ir kroviniams.
Kitos bendrovės, dalyvaujančios privačių kosminių skrydžių lenktynėse, yra aeronautikos gigantai „Boeing“, „Sierra Nevada Corporation“ ir „Blue Origin LLC“.