Rusijos federalinės kosmoso agentūros „Roskosmos“ atstovai paneigė šalies dienraštyje „Izvestija“ paskelbtą informaciją, neva Rusija atsisakanti parengtos Saulės sistemos tyrimų programos.
„Roskosmos“ atstovai naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė, kad dienraščio paminėti kosminiai projektai iš tikrųjų nebus uždaryti, o tik atidėti vėlesniam laikui. Esą taip siekiama padidinti Rusijos kosminių aparatų patikimumą. O kai kurios su Veneros tyrimais susijusios kosminės misijos atidedamos vėlesniam laikui dėl techninio projektų sudėtingumo.
Dienraštis „Izvestija“, remdamasis šaltiniais šios šalies kosmoso pramonėje, paskelbė, kad iš neseniai peržiūrėto Rusijos federalinės kosminės programos 2006–2015 metams varianto buvo išbraukta 16 mokslinių tyrimų projektų, tarp jų „Mars-Net“, „Merkurij-P“, „Venera-D“, „Spektr-RGM“, „Spektr-UFM“. Visus juos vykdyti turėjo S. Lavočkino vardo mokslinis – gamybinis susivienijimas, viena didžiausių Rusijoje kosminių nepilotuojamų aparatų projektavimo ir gamybos įmonių.
Pirmieji trys iš išvardintų projektų turėjo naudoti kosminius aparatus, sukurtus remiantis šių metų pradžioje į Žemę nukritusio rusų kosminio aparato „Phobos-Mars“ techniniais sprendimais, sakoma pranešime. Į Marsą turėjusio skristi, tačiau tarpinėje orbitoje įstrigusio ir kosmine šiukšle tapusio nevaldomo „Phobos-Mars“ nesėkmė tapo itin skaudžiu smūgiu Rusijos kosmoso pramonei.