Po 244 metų gyvavimo turbūt išsamiausio pasaulyje žinyno „Encyclopaedia Britannica“ leidėjai nusprendė nebespausdinti savo garsiojo ir sunkiojo – 32 tomų apimties žinyno, rašo bbc.co.uk.
Dabar visą dėmesį jie sutelks į skaitmeninę plėtrą ir vis stiprėjančią konkurenciją su tokiomis svetainėmis, kaip „Wikipedia“.
Bendrovė, savo enciklopedijas pardavinėjanti tiesiogiai, dabar apie 85 proc. pajamų gauna iš pardavimų internetu.
Neseniai buvo išleista ir skaitmeninė enciklopedijų versija, skirta planšetiniams kompiuteriams.
„Popierinių enciklopedijų pardavimai jau kelis metus buvo menki. Žinojome, kad ateis toks laikas“, – teigė „Encyclopaedia Britannica“ prezidentas Jorge Cauzas. Stiprinti savo matomumą internete bando bemaž visos pasaulio įmonės, siekiančios uždirbti iš šios sparčiai augančios rinkos.
Įvairūs laikraščiai, žurnalai ir netgi knygų leidėjai turi savo popierinių leidinių internetines versijas, vis daugiau vartotojų informacija ir turiniu naudojasi per technologiškai pažangius įrenginius – išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius.
Enciklopedijos leidėjai teigia, kad jų sprendimą pereiti prie skaitmeninio žinyno paskatino ne tik vartotojų įpročių permainos, bet ir galimybė greičiau atnaujinti turinį.
„Popierinė enciklopedija būna pasenusi praėjus minutei po išspausdinimo. Tuo tarpu mūsų skaitmeninė versija yra nuolat atnaujinama“, – sakė J. Cauzas. Dažni šios enciklopedijos vartotojai taip pat teigia pirmenybę teikiantys būtent internetinei, o ne popierinei enciklopedijos versijai.
„Kiekvieną mėnesį mums per pokalbių svetaines, telefonu ir elektroniniu paštu užduoda tūkstančius klausimų ir mes turime į juos atsakyti taip greitai, kaip tai įmanoma žmonėms. Daugeliu atvejų paieška pagal raktinius žodžius internetinėje enciklopedijoje yra tiesiog greitesnė nei „Britannica“ rodyklės peržiūrėjimas ir atitinkamo tomo paieška“, – sakė Bruklino viešosios bibliotekos (JAV) atstovas Richardas Reyesas-Gavilanas.
Bendrovė „Encyclopaedia Britannica“ pastaraisiais metais keičia savo verslą: pastaraisiais metais jos pagrindiniu produktu tapo nebe enciklopedija, o mokomoji programinė įranga.