Vasario 3 d. įmonės „CSC Baltic“ generalinis direktorius Antanas Uršulis ir KTU Informatikos fakulteto dekanas prof. Eduardas Bareiša pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama sustiprinti „abipusiai naudingą bendradarbiavimą skatinant verslo ir studijų integraciją“.
„CSC Baltic“ yra vienos didžiausių pasaulio informacinių technologijų (IT) sprendimų ir konsultacijų bendrovių „CSC (Computer Sciences Corporation)“ dukterinė įmonė, Lietuvoje oficialiai pradėjusi dirbti 2008 m. Įmonė „CSC“ veikia daugiau nei 90 pasaulio šalių ir turi apie 93 tūkst. darbuotojų. Bendrovės padalinyje Lietuvoje šiuo metu dirba beveik 300 darbuotojų.
Remiantis pasirašyta sutartimi, bendrovė „CSC Baltic“ įsipareigojo rengti Informatikos fakulteto studentams seminarus ir kitus aktualius renginius, informuoti juos apie ateities profesinės veiklos galimybes, dalyvauti studentų baigiamųjų darbų gynimuose, suteikti galimybių fakulteto bakalaurantams atlikti praktiką įmonėje, informuoti juos apie laisvas darbo vietas. Įmonė taip pat planuoja savo klientus bei partnerius supažindinti su Informatikos fakulteto studijų programomis, keistis aktualia informacija su mūsų fakultetu.
Sutartį pasirašė KTU IF dekanas prof. E. Bareiša (pirmas iš kairės) ir įmonės „CSC Baltic“ generalinis direktorius A. Uršulis
Pasak KTU Informatikos fakulteto Informacinių sistemų katedros prof. Rimanto Butlerio, kuris buvo vienas iš šios sutarties iniciatorių: „Šis dokumentas – tai keleto metų bendro darbo įprasminimas. Įmonė „CSC Baltic“ jaučia itin didelį poreikį specialistų, baigusių studijų programos informacinės sistemos specializaciją – informacinių sistemų projektavimas ir projektų valdymas.“
Pasak prof. R. Butlerio, fakultete rengiami specialistai, kurie puikiai išmano kompiuterizuojamo objekto analizės, projektinių specifikacijų sudarymo ir projektų įgyvendinimo procesus. „Informacinių sistemų studijų programa parengta atsižvelgus į verslo poreikius, apibendrinus daugelio IT įmonių ir asociacijos „Infobalt“ pateiktas rekomendacijas. Be to, minėta studijų programa apima pilną informacinių sistemų gyvavimo ciklą ir leidžia parengti specialistus, itin reikalingus tiek kuriančioms informacines sistemas IT įmonėms, tiek diegiančioms informacines sistemas valstybės ir viešojo sektoriaus institucijoms bei verslo įmonėms“, – teigė profesorius.