Antivirusinės programinės įrangos gamintojos „Symantec“ produktų išeities kodus pavogę programišiai tarėsi su kompanija dėl išpirkos, kurią jie patys pasiūlė pervesti į banko Lietuvoje sąskaitą.
Programišių grupuotė „Lords of Dharamaja“ dar sausį buvo paskelbusi, kad turi „Symantec“ produktų išeities kodus. Dėl to kompanija sausio pabaigoje paprašė klientų pašalinti programą „pcAnywhere“, skirtą naudotis savo kompiuteriu nuotoliniu būdu. Esą programišiai gali išnaudoti jos saugumo spragas virusams platinti. Šį pirmadienį „pcAnywhere“ programinis kodas buvo įkeltas į svetainę „The Pirate Bay“, skelbia Theverge.com.
Aiškėja, kad jis galėjo būti paviešintas dėl nepavykusių derybų su „Symantec“ atstovais.
Svetainėje „Pastebin“ įkeltas programišių ir „Symantec“ atstovu prisistatančio asmens susirašinėjimas leidžia manyti, kad dėl išpirkos buvo deramasi dar nuo sausio vidurio.
Programišiai, prisistatantys „YamaTough“ vardu, teigia turintys „pcAnywhere“ ir antivirusinės programos „Norton AntiVirus“ išeities kodus. Už tai, kad jų nepaviešintų, jie reikalauja sumokėti 50 tūkst. dolerių.
Programišiai pasiūlo išpirką sumokėti dviem būdais: naudojant mokėjimų sistemą „Liberty Reserve“ arba pervesti lėšas į Lietuvos ar Latvijos banko sąskaitą. Tiesa, jie užsimena, kad išpirkos pervedimas į Lietuvos banką nėra toks patrauklus, kadangi gali patraukti teisėsaugos dėmesį.
Tariamas „Symantec“ darbuotojas, vardu Samas Thomas, bandė derėtis, bet šį pirmadienį programišiai iškėlė ultimatumą: priimti sprendimą per 10 minučių, arba jie paviešins „pcAnywhere“ ir „Norton AntiVirus“ programinius kodus. Paskutiniame laiške S. Thomas prašo duoti daugiau laiko, tačiau panašu, kad derybos žlugo, kadangi tądien buvo paviešintas „pcAnywhere“ išeities kodas. „Norton AntiVirus“ išeities kodo likimas neaiškus.
„Symantec“ teigia, kad S. Thomas nedirba kompanijoje – tai yra išgalvotas personažas, kuriuo prisidengė neįvardijama teisėsaugos įstaiga, vykdydama derybas. Kompanija nurodo, kad tyrimą ir derybas vykdo teisėsauga.
„Symantec“ kol kas oficialiai nepatvirtino, ar paviešintas „pcAnywhere“ išeities kodas yra tikras.
Anksčiau kompanija teigė, kad programišiai gali turėti 4–5 metų senumo programinį kodą ir didelės žalos nepadarys.