Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas ir Europos meteorologinius palydovus eksploatuojančios organizacijos „EUMETSAT“ generalinis direktorius Alain Ratier praėjusių metų pabaigoje pasirašė susitarimą, kad Lietuva nuo 2014 m. sausio 1 d. prisijungia prie „EUMETSAT“ konvencijos. Šis dokumentas bus teikiamas Seimui ratifikuoti. Taip pat buvo pasirašytas susitarimas pratęsti mūsų šalies bendradarbiavimą su „EUMETSAT“ iki 2014 m. sausio 1 d., kai Lietuva jau bus prisijungusi prie minėtosios konvencijos.
Prisijungimas prie „EUMETSAT“ konvencijos, kaip sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorė Vida Augulienė, reiškia, kad mūsų šalis tampa visateise šios tarptautinės organizacijos nare. Lietuva galės neribotą laiką naudotis visais meteorologinių palydovų stebėjimų duomenimis ir jų pagrindu kuriamais informaciniais produktais, taip pat su balso teise dalyvauti kolektyvinio valdymo struktūroje – „EUMETSAT“ taryboje, o mūsų šalies piliečiai turės galimybę įsidarbinti organizacijos būstinėje bendra konkurso tvarka.
Šiuo metu „EUMETSAT“ narėmis yra 27 Europos valstybės. Dar keturios šalys – Bulgarija, Islandija, Lietuva ir Serbija – turi laikinąjį bendradarbiaujančios valstybės statusą. „EUMETSAT“ eksploatuoja meteorologinius palydovus „Meteosat-8“ ir „Meteosat-9“, kurie stebi Europos ir Afrikos žemynus bei Atlanto vandenyną iš geostacionarios orbitos, taip pat poliarine orbita skriejantį palydovą „Metop“.
Nuo 2008 m. „EUMETSAT“ atlieka ir okeanografinius stebėjimus palydovu „Jason-2“. Iš palydovų gaunama informacija suteikia galimybę laiku ir kokybiškai prognozuoti orus, perspėti apie pavojingus ir stichinius atmosferos reiškinius, stebėti klimato ir aplinkos pokyčius, taip pat žmogaus poveikį gamtai.