Tuo metu, kai Rusijos kosminės pramonės specialistai žūtbūt stengiasi išgelbėti į Marsą turėjusį skristi savo kosminį laivą „Phobos-Grunt“, NASA irgi ruošiasi naujai misijai į Raudonąją planetą. Lapkričio pabaigoje arba gruodžio pradžioje į Marsą bus paleistas JAV kosminis laivas su marsaeigiu „Curiosity“, praneša NASA.
Šiuo metu, pasak NASA atstovų, šis marsaeigis, oficialiai vadinamas „Mars Science Laboratory“ (MSL), jau atvežtas į kosmodromą Kanaveralo kyšulyje Floridoje ir įkeltas į raketą nešėją „Atlas V“.
Jos startas planuojamas lapkričio 25 dieną 10.25 val. vietos laiku, tačiau dėl galimų nepalankių oro sąlygų gali būti atidėtas iki gruodžio 18 dienos, sakoma NASA pranešime.
Jei viskas klosis gerai, marsaeigis Marsą pasieks 2012 m. rugpjūčio mėnesį. Jis nusileis Gale'o kraterio rajone. Šio kraterio skersmuo – 154 km, aukštis – iki 5,5 km. Nusileidimo vietą NASA parinko dėl to, kad ji labiausiai tinka paprasčiausių gyvybės formų paieškoms Marse. Šiame rajone yra daug molinių mineralų ir sulfatų, nes šios medžiagos formavosi esant šilumai ir vandeniui.
Planuojama, kad „Curiosity“ čia darbuosis mažiausiai 2 metus ieškodamas galimų bakterijų ir kitų mikroorganizmų bei vykdydamas kitų tyrimų programą. Šis marsaeigis turi 2 m ilgio manipuliatorių, galintį iškelti į reikiamą aukštį vaizdo kameras ir lazerinius prietaisus. Iš viso marsaeigyje įrengta 10 mokslinių prietaisų, tarp jų ir rusiškas neutroninis detektorius, sakoma pranešime.