Šį spalį operacinė sistema „Windows XP“ švenčia 10-ajį gimtadienį. Prieš dešimtmetį buvę aukščiausio lygio programiniais sprendimais, „Windows XP“ ir jau 8-ąją žvakutę į tortą smeigiantis biuro programų paketas „Office 2003“, dabar užleidžia vietą naujausiems „Microsoft“ sprendimams – „Windows 7“ ir „Office 2010“.
Šiandien moderni operacinė sistema ir biuro programos yra ne tik nei įrankiai naršyti po katalogus ar kurti dokumentus. „Windows 7“ ir „Office 2010“ vartotojui leidžia padaryti daug daugiau: tvarkyti savo duomenis „debesyje“, prieiti prie dokumentų ar kontaktų per bet kurį išmanųjį įrenginį.
Prieš dešimtmetį nei namų vartotojai ar darbuotojai, nei programinės įrangos kūrėjai nesitikėjo, kad darbo aplinka galėtų būti tokia dinamiška, o dabar glaudžiai bendradarbiaujančios „Windows 7“ ir „Office 2010“ komandos leidžia kiekvienam vartotojui savo darbo vietą perkelti į patogią aplinką (namuose, biure ar keliaujant), ir taip padidinti kiekvieno darbuotojo ir visos kompanijos efektyvumą.
Padidėjusį darbo efektyvumą pastebi ne tik „Microsoft“. Tyrimų bendrovės „Gartner“ duomenimis, įmonės, atnaujinusios savo pagrindinius darbo su kompiuteriu įrankius, gali dirbti iki 50 proc. efektyviau. Šį rodiklį įmonės gali pasiekti pagerindamos darbuotojų efektyvumą su „Office 2010“, o „Windows 7“ gali pagelbėti efektyviau administruoti darbuotojų naudojimąsi IT resursais.
Naujausi programiniai sprendimai „Windows 7“ ir „Office 2010“ yra ne tik pritaikyti prie pasikeitusių verslo poreikių, bet ir sukuria pamatus atnaujinimams ateityje. Be to, įmonės, netrukus galėsiančios užsisakyti „Office 365“ paslaugą, tuo pačiu įsigys ir garantiją nuolat naudotis naujausia „Office“ versija.
„Windows XP“ atšvęs dar tris gimimo dienas ir pabaigs gyvavimą 2014-aisiais metais. Iki palaikymo pabaigos likus vos daugiau nei dvejiems metams, bendrovėms patartina apie produktų atnaujinimą galvoti jau dabar. Pasak „Gartner“, vien tik pasirengti naujos operacinės sistemos diegimui įmonėje užtrunka nuo 9 iki 18 mėnesių, todėl bendrovės turėtų pasilikti pakankamai laiko diegimo, mokymo ir pritaikymo darbams.