Lietuvos mokslo taryba pradeda įgyvendinti Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programą „Moksliniai tyrimai ir plėtra“. Ateinančius penkerius metus Lietuvos ir Šveicarijos valstybinių mokslo ir studijų institucijų tyrėjų konsorciumai turės galimybę vykdyti bendrus mokslinius tyrimus ir kartu organizuoti mokslo renginius. Programos lėšomis bus finansuojami aplinkos mokslų ir technologijų, sveikatos (gyvybės) mokslų bei gamtos mokslų sričių projektai.
Spalio 5 d. 10 val., Lietuvos mokslo taryba organizuoja informacinį renginį, skirtą pristatyti informacijai apie Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, programą „Moksliniai tyrimai ir plėtra“. Taip pat renginyje bus pristatytas kvietimas teikti paraiškas projektams finansuoti.
„Tikimės didelio mokslininkų aktyvumo, nes jau kurį laiką sulaukiame jų domėjimosi šia nauja iniciatyva. Lietuvos ir Šveicarijos institucijų ir mokslininkų bendradarbiavimas suteiks puikią progą Lietuvos mokslininkams sustiprinti savo gebėjimus, išplėtoti naujas idėjas ir kartu su partneriais pasiekti naujų mokslo rezultatų“, – teigia Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas prof. Eugenijus Butkus.
Susirinkusiuosius renginyje sveikins Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė, Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas Eugenijus Butkus ir Šveicarijos įnašo biuro atstovė Estijai, Latvijai ir Lietuvai Olita Berzina. Bendradarbiavimo programą renginyje pristatys Aušra Gribauskienė iš Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos. Lietuvos mokslo tarybos atstovė Aistė Vilkanauskytė informuos apie programos kvietimą teikti paraiškas.
Renginys vyks Lietuvos mokslo taryboje (Gedimino pr. 3, Vilnius). Visus norinčius dalyvauti kviečiame iki spalio 4 d. registruotis elektroniniu paštu audrius.zvikas@lmt.lt. Dalyvavimas nemokamas.
Programos „Moksliniai tyrimai ir plėtra“ biudžetas – 9,7 mln. Šveicarijos frankų (27,5 mln. litų), įgyvendinimo trukmė – 2011–2016 metai. Programos lėšomis bus finansuojami iki 42 mėnesių trukmės bendrų mokslinių tyrimų projektai ir 1–3 renginius apimantys institucijų partnerystės projektai. Vienam mokslinių tyrimų projektui gali būti skirta iki 1 mln. CHF (apie 2,8 mln. litų), institucinės partnerystės projektui – iki 0,05 mln. CHF (apie 0,14 mln. litų). Tikslios sumos bus nurodytos kvietime teikti paraiškas.
Programos tikslas – stiprinti abiejų šalių ryšius ir draugiškus santykius, skatinti sėkmingą ir produktyvų bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir plėtros srityje, gilinti žinias pasirinktose mokslinių tyrimų temose, skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą taip prisidedant prie socialinio ir ekonominio vystymosi Lietuvoje.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Šveicarijos Konfederacijos Federacinė Taryba Pagrindų susitarimą dėl Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos Bendradarbiavimo programos, kuria siekiama mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, įgyvendinimo pasirašė 2007 m. gruodžio 20 d. Pagal šį susitarimą 5 metams Lietuvai skirta 70 mln. 858 tūkst. CHF (apie 200 mln. litų), arba apie 40 mln. litų kasmet. Lėšos turės būti panaudotos iki 2017 m. birželio 14 dienos.