Penktadienį Europos Sąjungos Monitoringo ir informacijos centras išplatino pranešimą apie Jungtinių Amerikos Valstijų tyrimo palydovo nuolaužų kritimą. Jam pasiekus atmosferą, atskiros jo nuolaužos gali pasiekti žemės paviršių.
Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, tiksli jų kritimo vieta nenurodoma. Palydovo nuolaužos žemę turėtų pasiekti iki šeštadienio ryto. Beje, yra nedidelė tikimybė, kad atskiros nesudegusios jo dalys gali nukristi ir Europos teritorijoje.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų, pamačius ar radus nenustatytos kilmės metalo nuolaužų, prie jų nesiartinti bei jų neliesti, o apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Numatoma, kad planetos paviršių pasieks 26 gabalai, kurie turėtų sverti 544 kilogramus.
20 metų senumo Aukštesniosios atmosferos tyrimų palydovas UARS bus didžiausias NASA priklausantis objektas, nukritęs iš dangaus per 32 metus. 2001 metais į Ramųjį vandenyną kontroliuojamai nukrito sena Rusijos kosminė sotis „Mir“.
Kalifornijos (JAV) įmonės „Aerospace Corporation“ specialistai prognozuoja, kad palydovas Žemės atmosferą pasieks penktadienį vėlai po pietų (Europos laiku – vėlai vakare arba naktį į šeštadienį) su galima 14 valandų paklaida ir tikriausiai nukris į Ramųjį vandenyną.