Nuo rugsėjo pirmos dienos Europos Sąjungoje įsigalios draudimas gaminti bei importuoti 60 vatų kaitrines lemputes.
Tačiau 60 vatų lempučių, kuriose švytintis volframo siūlas skleidžia šiltą ir minkštą šviesą, bus galima įsigyti, ko gero, ilgą laiką – taip, kaip vis dar galima nesunkiai rasti 100 vatų lempučių, kurios nebegaminamos ir nebeįvežamos nuo 2009 metų pradžios.
Tradicines lemputes turi pakeisti kompaktinės liuminescencinės lempos, taupiosios halogeninės ir šviesos diodų (LED) lempos.
Tačiau daugeliui vartotojų ir interjero dizainerių tradicinės volframinės lemputės yra mielesnės. Taupiosios lemputės, kurios suvartoja iki 80 proc. mažiau energijos, yra ne tik brangesnės, bet ir skleidžia kitokį šviesos spektrą. Populiariausias pakaitalas – liuminescencinės lemputės – interjere kuria niūresnę nuotaiką, primenančią mokyklos klasę ar ligoninę.
Taupiųjų lempučių gamintojams, ypač pigesnės produkcijos, dar yra kur pasistiebti. Vartotojai skundžiasi ne tik dėl šaltos šviesos, bet ir dėl mirgėjimo bei zirzimo. Fluorescencinės lempos turi nuodingų medžiagų, dėl to sudėtingiau jas išmesti ir jos pavojingesnės buityje.
ES nusprendė uždrausti volframines lemputes, kurios daug energijos paverčia šiluma, siekdama mažinti anglies dvideginio išmetimą. Dėl to ES lyderiai sutarė dar 2007 metais. Analogiškas draudimas nuo kitų metų pradžios įsigalios JAV.
Taupiosios lemputės sparčiai populiarėja, tačiau jos vis dar pralaimi tradicinėms. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje naujosios kompaktinės fluorescencinės lemputės 2009 metais užėmė 23 proc. rinkos, o 2005 metais – tik 3 proc.