Valstybės ir savivaldybių įstaigos aštuonerius metus nesugeba susitvarkyti su joms iškelta užduotimi – interneto svetainėse suvienodinti prieinamumą prie viešos informacijos. Iš 906 įstaigų tai padaryti sugebėjo vos trys, rašo „Lietuvos žinios“.
Vyriausybė dar 2003 m. patvirtino bendruosius reikalavimus valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms, tačiau neseniai paaiškėjo, kad daugelis interneto svetainių šiuos reikalavimus vykdo nerangiai arba mažai jų paiso.
Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) užsakymu atliktas valstybės ir savivaldybių įstaigų interneto svetainių atitikties bendriesiems reikalavimams tyrimas. Sąrašo dugne atsidūrusių institucijų atstovai dėl susiklosčiusios padėties tik gūžčioja pečiais ir viską aiškina skylėtais biudžetais bei pasitaisyti žada jau artimiausiu metu.
Ministerijų interneto portalai keliamus reikalavimus atitinka 85 proc., savivaldybių bei Vyriausybei atskaitingų įstaigų – 78 ir 74 procentais. Kur kas blogiau vertinamos teismų ir savivaldybių įstaigų svetainės, jos tik 29 ir 30,5 proc. atitinka reikalavimus. Ministerijoms pavaldžios įstaigos neatitinka nė pusės (apie 40 proc.), o Seimui atskaitingos įstaigos – beveik pusę (47,4 proc.) joms keliamų bendrųjų reikalavimų.
Tyrimą vykdęs Europos tarpdisciplininių tyrimų institutas pirmūnėmis pavadino Ūkio ir Vidaus reikalų ministerijas bei tyrimą užsakiusį IVPK, kurių darbuotojai tinkamai tvarko interneto svetaines. Nuo jų nedaug atsiliko Teisingumo ministerijos ir Vilniaus bei Elektrėnų savivaldybių interneto svetainės. Geriausių interneto svetainių dešimtuką užbaigia Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba, Šalčininkų, Švenčionių ir Jonavos savivaldybės.
Tyrimo metu taip pat paaiškėjo įdomūs faktai – valdžios įstaigos labiausiai vengia teikti informaciją apie savo vykdomus viešuosius pirkimus, biudžeto suvestinę ir laisvas darbo vietas. Tik keletas jų suteikia galimybę lankytojams palikti atsiliepimą apie teikiamų paslaugų kokybę.