Islandija gali būti laikoma liberaliausia valstybe teisės aktų kūrimo prasme. Vyriausybė valstybės, kuri vis dar nėra visiškai atsigavusi nuo pasaulinės ekonominės krizės padarinių, nusprendė pritaikyti visiškai naują būdą, siekiant sukurti pagrindinį šalies įstatymą – Konstituciją.
Konstitucijos kūrime gali dalyvauti visi norintys šios šalies gyventojai. Visa tai bus vykdoma specialiai tam sukurtoje svetainėje socialiniame tinkle „Facebook“. Tai tapo įmanoma dėka nedidelio Islandijos gyventojų skaičiaus, kuris yra apie 320 tūkst. žmonių. Be to, šioje šalyje kompiuterinio raštingumo lygis yra vienas iš didžiausių pasaulyje.
Paskutiniai Konstitucijos pakeitimai buvo padaryti dar 1991 m. Vis tik teigiama, kad ji iki šios dienos jau pakankamai pasenusi. Apie Konstitucijos neatitikimus nūdienai kalba ir tas ekonominis nuostolis, kurį lėmė finansų krizė, prasidėjusi 2008 m. Konstitucijos kūrimui Islandijoje sukurta speciali institucija, kurios sudėtį sudaro 25 žmonės. Būtent jie ir apdoros tą informaciją, gautą iš piliečių per internete priemones, tarp jų ir „Facebook“.
Ką gi, šiandien vis labiau galime įsitikinti, kokia galia (ir nebūtinai visada pozityvi) gali slypėti šiuolaikiniuose socialiniuose tinkluose. Vieniems socialiniai tinklai gali būti skirti negatyviam griovimui skatinti (kaip pavyzdžiui Artimųjų Rytų šalyse raginimai „Facebook“ tinkle eskaluoti radikalųjį islamizmą, siekį sunaikinti Izraelį ir pan.), arba pozityviems dalykams (Islandijos pavyzdys).
Įdomu, kiek dar ilgai savo kabinetuose užsidariusios Lietuvos valdžios institucijos bandys ignoruoti šiuolaikinių technologijų pasiekimus, siekiant kuo didesnio piliečių dalyvavimo aktualių klausimų sprendime. Estai jau senokai Internetu gali balsuoti rinkimuose, islandai per „Facebook“ siūlo svarbiausio šalies įstatymo pataisas, o lietuviai?