Įsilaužimo į Tarptautinio valiutos fondo (TVF) kompiuterius tyrėjai nustatė, kad puolimą atliko su Kiniją susiję programišiai. Vis didesnę įtaką TVF turinti Kinija dar nėra atskleidusi aiškios pozicijos kitų TVF šalių atžvilgiu. Neaišku, ar Kinija pasirinks bendradarbiavimo, ar nacionalinio intereso kelią.
„Atakos metodo analizė ir po didelio duomenų kiekio perėmimo likę pėdsakai rodo, kad į TVF kompiuterius buvo įsilaužę kinai“, – naujienų agentūros „Bloomberg“ žurnalistams sakė du tyrime dalyvavę asmenys.
Apie gegužės 31 dieną įvykdytą įsilaužimą buvo pranešta birželio 8. Tuo metu TVF buvo be vadovo. Dominique’as Straussas-Kahnas po kaltinimų bandymu išprievartauti atsistatydino gegužės 18 dieną, o nauja TVF vadovė Lagarde naujas pareigas eiti pradėjo tik liepos 5.
Tikėtina, kad tyrimo išvada taps dideliu iššūkiu naujajai vadovei, kuri neseniai generalinio direktoriaus pavaduotoju paskyrė kinų ekonomistą Zhu Miną.
Atakos laikas ir pastaruoju metu Kinijos reiškiamas noras fonde turėti didesnę įtaką gan nedviprasmiškai sutampa. Paviešinus tyrimo rezultatus Kinija patenka į labai nepatogią situaciją ir turės atsakyti prieš 186 TVF šalis, tarp jų ir Jungtines Amerikos Valstijas.
TVF yra kertinis globalios ekonomikos sistemos akmuo. Tikėtina, kad institucijos kompiuteriuose saugomi didelį kiekiai konfidencialios pasaulio šalių biudžetų informacijos. Valstybės finansinis statusas yra kritinis rodiklis kitų šalių investuotojams arba obligacijų turėtojams.
Šiuo metu Kinija JAV yra paskolinusi 1,16 trilijono dolerių. Praeitą savaitę ji ragino JAV politikus greičiau surasti kompromisą dėl valstybės skolinimosi aukščiausios ribos, ir taip išspręsti galimas nemokumo problemas.