Žinių ekonomikos forumas kviečia dalyvauti Lietuvos kosmoso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „Space Economy in the Multipolar World“, kuri įvyks lapkričio 16–18 d. Vilniuje.
Konferencija organizuojama siekiant paskatinti:
- valstybinių įstaigų, mokslo, verslo, investuotojų tarptautinį ir vietinį bendradarbiavimą,
- mokslinių tyrimų rezultatų taikymą kosminių technologijų kūrimui ir tų technologijų diegimą kuriant ir vystant produktus ir paslaugas,
- sukurti ir vystyti Baltijos šalių kosmoso sektorių,
- visų mūsų norą dalyvauti pažangioje ir perspektyvioje kosminės veiklos srityje.
Konferencija organizuojama ir vyksta mažoje valstybėje, kuri turi dalyvavimo kosmoso veiklose istoriją, yra parengusi ir įgyvendina Nacionalinę mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų plėtros kosmoso srityje 2010–2015 m. programą, vėl įsitraukia į kosminių technologijų kūrimo ir diegimo veiklas ir vysto šios srities kompetenciją. Be to, šalis yra puikioje geografinėje ir politinėje padėtyje – čia gali susitikti ir Rytų, ir Vakarų valstybių kosmoso srities atstovai.
Konferencija organizuojama antrą kartą ir tampa kasmetiniu renginiu, kviečiančiu valstybės veikėjus, mokslininkus, verslininkus, ekonomistus, investuotojus, studentus ir visus kosmoso gerbėjus aptarti aktualius kosmoso ekonomikos klausimus.
Konferencijoje „Space Economy in the Multipolar World, 2011 (SEMWO 2011)“ maloniai sutiko dalyvauti konferencijos garbės svečiai:
- Karolis Džozefas Bobko (Karol Joseph Bobko), astronautas, daugkartinio naudojimo erdvėlaivio „Space Shuttle“ misijų vadas, JAV,
- Igoris Volkas (Igor Volk), kosmonautas, TSRS programos „Buran“ kosmonautų būrio vadas, Rusija.
2011 m. konferencijoje pranešimus skaitys įvairių pasaulio šalių žymūs kosmoso sektoriaus asmenys, bus nagrinėjamos šiuolaikinių kosmoso sektoriaus paslaugų vystymo ir taikymo bei palydovų ir erdvėlaivių technologijų temos, aptariami kosmoso istorijos, politikos, ekonomikos ir verslo, technologijų klausimai.
Politinėje konferencijos dalyje – tradicinis Baltijos šalių bendradarbiavimo kosmoso srityje apskritasis stalas „SPACE B3+“.
Konferencijos istorinė dalis skirta:
- žmogaus skrydžio į kosmosą 50-osioms metinėms paminėti,
- didžiausius savo laikmečio technologinius pasiekimus įkūnijusioms programoms „Space Shuttle“ (JAV) ir „Buran“ (TSRS), kurioje aktyviai dalyvavo ir Lietuva, paminėti,
- pirmajam lietuviui TSRS kosmonautų būryje, daugkartinio kosminio laivo „Buran“ pilotui – bandytojui Rimantui Stankevičiui pagerbti, viso pasaulio lietuviams, veikiantiems kosmoso srityje, pagerbti.
Ekonominė ir verslo dalis skirta šiuolaikinių kosmoso sektoriaus produktų ir paslaugų vystymui ir taikymui, technologijų – komercinių erdvėlaivių, palydovų komponentų ir technologijų naujovėms.
Tris dienas truksiančio renginio metu vyks:
- garbės svečių spaudos konferencija,
- tradicinis Baltijos šalių bendradarbiavimo kosmoso srityje apskritasis stalas „SPACE B3+“,
- žodiniai ir stendiniai pranešimai,
- mažųjų palydovų ir jų komponentų seminarai,
- unikali daugelio šalių raketų modelių, sukurtų Lietuvoje, paroda,
- mažųjų palydovų bei raketų paroda,
- kontaktų vakarai.
Daugiau informacijos: www.space-lt.eu.