Kauno „Žalgirio“ arena statant pirmiausia buvo įstiklinta, o paskui apsižiūrėta, kad į vidų dar reikia sunešti pastolius. Įstiklintame pastate nebegalima naudoti įrangos, kuri palengvintų darbą, todėl vietoje keleto valandų statybininkai sugaišo apie savaitę, teigia Lieknos statybos instituto specialistai.
Jų teigimu, statybų sektorius būtų gerokai efektyvesnis, jei statybininkai perprastų skaitmeninę statybą, leidžiančią iš anksto numatyti ir ištaisyti klaidas – tačiau to turi reikalauti užsakovai, rašo „Verslo žinios“.
„Šiandien visi supranta vizualizacijas, leidžiančias pamatyti, kaip atrodys būsimas pastatas. O skaitmeninė statyba, arba trimatis projektavimas, leidžia sukurti tikslų statinio prototipą ir matyti, kaip vienas sprendimas paveiks visumą. Klaidas galima ištaisyti dar modeliuojant statinį“, – sakė VšĮ Lieknos statybos instituto direktorius Augustinas Voldemaras.
Kompiuterinio projektavimo sprendimų ir paslaugų tiekėjos „AGA CAD“ direktorius Donatas Aksomitas sakė, kad daug Lietuvos statybų sektoriaus, projektavimo bendrovių dar prieš krizę yra investavusios į pažangias kompiuterines programas – jos kainuoja 15–18 tūkst. litų vienai darbo vietai – tačiau šių įrankių neišnaudoja.
„Projektuotojai dirba tokiais pat metodais, tik ne su pieštuku ir liniuote, o su pele ir klaviatūra. Vis vien daro „plokščius“, o ne trimačius projektus“, – kalbėjo D. Aksomitas.
Savo ruožtu mokymų bendrovės „TOC sprendimai“ direktorius Nerius Jasinavičius tikino, kad trimatis projektavimas skinsis kelią tik jeigu jo reikalaus užsakovai. O šie kol kas to nereikalauja greičiausiai todėl, kad nežino, kokios naudos gautų.